- Advertisement -

TAG

Korçe

Nuk ka fitues në Korçë, Kamza “mace e zezë” për Skënderbeun (film)

Kamza mund të quhet me plot gojë surpriza më e bukur e këtij kampionati. Në takimin e zhvilluar sot në Korçë ndaj Skënderbeut, kryeqytetasit...

Korçë/ Akuzohet për vepra të turpshme me të miturën, arrestohet 25-vjeçari

Policia e Korçës ka arrestuar një 25-vjeçar, pasi akuzohet se ka kryer vepra të turpshme me një të mitur. Sipas burimeve nga policia, shtetasi Xhevat...

Korçë/ Nëna ndërron jetë pas ​lindjes, familjarët akuza mjekëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë, ku një 20 vjeçare ka ndërruar jetë. Bëhet me dije se 20 vjeçarja banuese në lagjen 4...

Kur Vjeshta Korçën e mbulon…

Jemi mësuar që të befasohemi nga bukuritë e Korçës kur ajo vesh vellon e bardhë të dëborës, por edhe vjeshta është magji në këtë...

Dëbora zbardh Dardhën dhe Voskopojën

Ulja e temperaturave ka sjellë edhe dëborën e parë në juglindje te vendit. Dardha, Voskopoja, Lekasi dhe Moglica në rrethin e Korçës por edhe...

Lu: Fjalia e parë që mësova në shqip ishte “ja korçare, ja hiç fare”

“Fjalia e parë që mësova në shqip ishte nga ky qytet - ja korçare, ja hiç fare!”, u tha Ambasadori Donald Lu qytetarëve në...

U gjetën 22 kg mbetje kanabis poshtë urës, arrestohet 29 vjeçari

Policia e Korçës ka sekuestruar një sasi prej 22 kg e 50 gram mbetje bimore narkotike dhe ka arrestuar shtetasin Gjergji Tallko, 29 vjeç,...

“Balkan`s Gate”, kineastë nga e gjithë bota zgjedhin Prespën

Si duket Prespa, ky liqen i ndarë mes tre shteteve, në syte e një rumuneje, francezi, polakeje apo një amerikaneje? Sa ndryshe është ajo...

Ndodh në Korçë/Vajza shkon të marrë të atin në lokal, por kthehen të dy të dehur

Një grua nga Korça i kishte kërkuar vajzës së saj të shkonte të merrte babain në lokal pasi ishte duke pirë. Sipas gazetares së “Aldo...

Vjen dimri, dëbora zbardh veriun (foto)

Ulja e tempereturave këtë të shtunë ka sjellë edhe reshjet e dëborës në zonat e thella të Kukësit dhe Tropojës. Një ulje  e menjëhershme e...

Latest news

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Gjendet një granatë pranë banesës së ish-komandantit të FNSH-së në Laprakë

Një granatë është gjendur pranë banesës së një ish-komandanti të FNSH-së në Laprakë. Granata është gjetur pranë murit të një banese në rrugën Dritan Hoxha...

Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari shqiptar në mes të Selanikut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Nikopolis, në Selanik. Bëhet me dije se rreth orës 19:00 një burrë iu...

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve konfirmon: Koronavirusi mund të shpërndahet edhe nga ajri

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve kanë pranuar për herë të parë që koronavirusi mund të shpërndahet edhe përmes ajrit. Më parë kjo agjenci kishte...

700 mijë euro kanabis nga Spanja në Greqi, shqiptari kapet kur po e dorëzonte

Një 63-vjeçar grek dhe një 29-vjeçar shqiptar u arrestuan dje në mesditë nga oficerët e policisë së Atikës, si anëtarë të një organizate kriminale...
- Advertisement -