- Advertisement -

TAG

Korçe

Aksident rrugor në Korçë, vdesin dy persona

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur këtë pasdite në afërsi të fshatit Proger në Devoll të Korçës. Mësohet se të paktën dy persona të...

Korçë/ Hidhet nga shkallët e pallatit, humb jetën në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, ku një qytetar ende i paidentifikuar, ka tentuar t’i japë fund jetës duke...

Skënderbeu gjunjëzon Partizanin

Skëndërbeu triumfon në shtëpi, mund 2 me zero kryeqytetasit.  E gjithë ndeshja është dominuar nga korçarët, ndërsa ishte vetëm pjesa e dytë ajo që zhbllokoi...

Një park japonez në Korçë 

Një park japonez në Korçë? Po, të paktën kështu njofton kryebashkiku i Korçës Sotiraq Filo, i cili lajmëron së ka nisur puna për ndërtimin...

Korçë/ Bie nga eskavatori, ndërron jetë punonjësi i bashkisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë, ku një punonjës Bashkie ka rënë nga ekskavatori dhe ka ndërruar jetë. Ngjarja ka ndodhur rreth mesditës së sotme...

Ndërtimi i rrugës Korçë-Gramsh dëmton varrezat, banorët protestë

Ndërtimi i segmentit rrugor Korçë- Gramsh, dëmton varrezat e fshatit Popçisht. Janë 10 varre të banorëve myslimanë dhe 27 varre të tjera që ndodhen në...

Korçë/ Fshihnin drogë dhe granata në pikën e karburantit të tyre, arrestohen 2 vëllezërit

Në operacionin e koduar “Intenerari”, policia e Korçës ka sekuestruar 8 kilogramë e 700  gramë lëndë narkotike e dyshuar si Cannabis Sativa, disa granata...

Zjarr në një konvikt privat në unazën e Korçës

Një konvikt privat është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në qytetin e Korçës.   Bëhet me dije se në momentin e zjarrit ka pasur njerëz...

Vrasja e të rinjve korçarë dhe kolonjarë në kufi më 23 gusht 1990 (pamje të rënda)

Nga Kastriot Dervishi Në orët e para të mëngjesit të datës 23 gushtit 1990, të rinjtë nga Korça largohen nga hoteli (në Ersekë) ku qëndronin...

Latest news

Akuzohet për marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritur, arrestohet 35 vjeçari në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 35 vjeçar të shpallur në kërkim për veprën penale marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura. Sipas policisë shtetasi...

“Muzikantët 8 muaj pa punë”, revoltohet Elton Deda: Jemi drejt falimentimit, mbështetja është zero

Kantautori i njohur Elton Deda ka reaguar sërish pasi shprehur shqetësimin për veten dhe gjithë kolegët e tij në muzikë, duke theksuar se tashmë...

Efektet e pandemisë, 20 mijë të rinj dolën të papunë në tremujorin e dytë

Papunësia tek të rinjtë shënoi rritje të dukshme në tremujorin e dytë të vitit, për shkak të shkurtimit të personelit në sektorin e shërbimeve,...

Moti i keq pezullon lundrimet e tragetit Durrës-Bari

Moti i keq ka shkaktuar probleme në Durrës. Tragetet e linjës Durrës-Bari dhe anasjelltas nuk janë nisur dhe presin në port që prej tetë...

Mbyllet votimi i PD në Gjirokastër, kalojnë të gjithë emrat pa asnjë kontestim

Është mbyllur votimi i anëtarësisë së Partisë Demokratike në degën e Gjirokastrës për kandidatët që do të kalojnë në fazën tjetër të procesit për...
- Advertisement -