- Advertisement -

TAG

Korçe

Korçë/ Bie nga eskavatori, ndërron jetë punonjësi i bashkisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë, ku një punonjës Bashkie ka rënë nga ekskavatori dhe ka ndërruar jetë. Ngjarja ka ndodhur rreth mesditës së sotme...

Ndërtimi i rrugës Korçë-Gramsh dëmton varrezat, banorët protestë

Ndërtimi i segmentit rrugor Korçë- Gramsh, dëmton varrezat e fshatit Popçisht. Janë 10 varre të banorëve myslimanë dhe 27 varre të tjera që ndodhen në...

Korçë/ Fshihnin drogë dhe granata në pikën e karburantit të tyre, arrestohen 2 vëllezërit

Në operacionin e koduar “Intenerari”, policia e Korçës ka sekuestruar 8 kilogramë e 700  gramë lëndë narkotike e dyshuar si Cannabis Sativa, disa granata...

Zjarr në një konvikt privat në unazën e Korçës

Një konvikt privat është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në qytetin e Korçës.   Bëhet me dije se në momentin e zjarrit ka pasur njerëz...

Vrasja e të rinjve korçarë dhe kolonjarë në kufi më 23 gusht 1990 (pamje të rënda)

Nga Kastriot Dervishi Në orët e para të mëngjesit të datës 23 gushtit 1990, të rinjtë nga Korça largohen nga hoteli (në Ersekë) ku qëndronin...

Korçë/ Arrestohen dy vëllezër dhe një 37 vjeçar, akuzohen për vjedhje

Policia ka arrestuar tre persona të akuzuar për vjedhje në Korçë. Sipas policië, u arrestua Zamir Fejzollari, 37 vjeç, banues në Korçë, pasi dyshohet se...

Momente lumturie për të moshuarat e azilit në Korçë, 2 parukieret i surprizojnë

Për të moshuarit që pleqërojnë në azil, qoftë edhe një fjalë e mirë që ju vjen nga bota jashtë është arsye e mjaftueshme për...

KLSH padi ish-drejtorit të ALUIZNI-t dhe 7 nëpunësve të Hipotekës Korçë

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori 5 ish-regjistrues dhe 2 nëpunës të zyrës vendore te regjistrimit të pasurive të paluajtshme Korçë,...

Vatra zjarri në Korçë, Fier, Elbasan e Durrës

Korçë Më datë 30.07.2017, jemi njoftuar se në fund të parkut “Rinia” të qytetit të Korçës, ka rënë zjarr flakët e të  cilit mund të...

Korçë/ Pranga 5 të rinjve me doza kanabisi

Policia e Korçës ka arrestuar ditën e sotme 5 persona dhe ka sekuestruar një sasi kanabisi. Në një njoftim për shtyp të Drejtorisë lokale të...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -