- Advertisement -

TAG

komisioni hetimor

Deklarata e fortë e Metës për 30 qershorin: Me 8 qershor do digjej Parlamenti (film)

Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhet sot në ambientet e Kryesisë së Kuvendit, nga ku po rendit përpara Komisionit Hetimor arsyet e tij lidhur...

Meta: Parlamenti bëri gjykim para se të nisë hetimin, votimi me një kanditat është fiktiv (live)

Ka dalë para komisionit Hetimor presidenti Ilir Meta për të dhënë përgjigje lidhur me vendimin e tij për ç’dekretimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit. Gjatë...

Edhe popullin nën hetim parlamentar!

Nga Artan Fuga Unë dua të sillem si qytetar me ndërgjegje të lartë politike. Se më dhemb vendi im. Nuk më turpëron fare ngatërrimi i hymnit...

Presidenti Meta mbërrin në Kryesinë e Kuvendit, nis mbledhja e Komisionit Hetimor (live)

Ka mbërritur para pak minutash në kryesinë e Kuvendit Presidenti Ilir Meta. Në orën 09:48 Meta doli nga Presidenca së bashku me zëdhënësin Tedi Blushi...

Zbulohet data, kur duhet të paraqitet presidenti Meta në Komisionin Hetimor ndaj tij

Presidenti Ilir Meta është thërritur të paraqitet në Komisionin Hetimor që është ngritur ndaj tij, në datën 6 Shtator. Derimë tani nuk dihet ende qëndrimi...

Shkarkimi i presidentit Meta, mazhoranca mbledh nesër Komisionin Hetimor

Ditën e nesërmë në orën 12:00 pritet të mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin nga detyra të Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Burime nga BalkanWeb bëjnë...

Dekretet për zgjedhjet/ Presidenti i kthen përgjigje Kuvendit: Keni shkelur Kushtetutën

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i ka kthyer përgjigje letrës së Kuvendit të Shqipërisë në lidhje me dekretet e Presidentit për zgjedhjet lokale. Në letrën...

Brahimllari: Fakte tronditëse do të dalin për Ulsi Manjën e të tjerë

Ish-deputeti i LSI, Endrit Braimllari, tha se marrëdhëniet mes partive të opozitës së bashkuar janë të forta dhe korrekte pas 30 qershorit. Në rubrikën “Opinion”,...

Mbledhja e Komisionit për shkarkimin e Metës, deputetët ndajnë rolet

Ditën e sotme u mbajt mbledhja e parë e komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit, ku u vendosën  dhe rolet  që do të kenë...

Kërkesa për shkarkimin e Presidentit, mblidhet sot Komisioni Hetimor

Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta do mblidhet ditën e sotme, për të zhvilluar mbledhjen e parë lidhur me kërkesën e...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -