- Advertisement -

TAG

komisioni hetimor

Meta-Ruçit: Pse Komisioni Hetimor nuk mund të më shkarkojë (Arsyet)

Në letrën drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, Presidenti Ilir Meta thekson se Komisoni Hetimor Parlamentar i ngritur për të shqyrtuar kërkesën e PS...

Kërkesa për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës, Kuvendi sot në seancë plenare

Ditën e sotme në Kuvend do të zhvillohet seanca plenare e radhës, në orën 10:00. Në Kuvend pritet diskutimi dhe më pas vendimmarrja për ngritjen...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Komisioni Hetimor miraton shtyrjen e afatit për shkarkimin e Presidentit Meta

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidetnit Ilir Meta është shtyrë për në 31 korrik. Në mbledhjen e fundit ishte kreu i KED, Ardian Dvorani i...

Nisma për shkarkimin e Metës/ Ardian Dvorani del sot para Komisionit Hetimor

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta është mbledhur sot ne një seancë, ku pritet të dëshmojë edhe kreu i Këshillit të Emërimeve...

Blushi: Komisioni mori në mbrojtje Dvoranin, vërteton se krimet e tij janë kryer në bashkëpunim

Komisioni Hetimor i ngritur për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Metës, ka miratuar kërkesën për një ekspertizë më të specializuar ndaj Komisionit të...

Komisioni hetimor për Metën/ Përplasen anëtarët e komisionit: Nuk e shkarkoni dot

Shtyrja e afateve të Komisionit Hetimor për ligjshmërinë e vendimeve të Presidentit Meta ka përplasur mes tyre vetë anëtarët. Deputeti Alban Zeneli, i futur në...

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, Zeneli i opozitës: Sa më shpejt një vendim

Komisioni hetimor është mbledhur ditën e sotme për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, përfaqësues i opozitës në Kuvend, Alban Zeneli tha se duhet të...

Mblidhet të premten Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit

Ditën e premte, më 22 nëntor do të mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Komisioni do të mbahet në orën 11:00 dhe...

Latest news

Arrestohen 2 persona për kultivim kanabisi, procedohet kryetari i fshatit Çorrotat në Berat

Dy persona kanë rënë në pranga për kultivim të bimëve narkotike. Në pranga kanë rënë A.P., 41 vjeç dhe D.H., 36 vjeç, të dy banues...

Gjendet trupi i 13-vjeçares që u mbyt në lumin Buna

Prej katër ditësh në kërkim është gjendur trupi i 13-vjeçares që humbi jetën në lumin Buna. Ngjarja ndodhi në afërsi të fshatit Oblikë të njësisë...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Policia vijon monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Pas trafikut të rënduar, 5 makina përfshihen në aksident në Lezhë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Lezhë. Pesë makina janë përplasur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihet nëse ka të lënduar. Kujtojmë se ditën...

2 shtete futen në listën e zezë të Zvicrës, zbuloni nëse bën pjesë Shqipëria dhe Kosova

Qeveria federale ka publikuar sot një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen vende me rrezik për Zvicrën. Me këtë rast...
- Advertisement -