- Advertisement -

TAG

komisioni hetimor

Vasili: Komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit, një kalbësirë kriminale me zero vlerë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili thotë se Komisioni Hetimor i ngritur nga Kuvendi për skarkimin e presidentit Meta është një "kalbësirë...

Miratohet me 101 vota pro ngritja e Komisionit Hetimor, 6 deputetë votojnë kundër

Miratohet në Parlament me 101 vota pro ngritja e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Gjashtë deputetë nga opozita e re kanë votuar...

Kuvendi dorëzon raportin në prokurori: Të hetohet Berisha

Kuvendi ka dorëzuar në Prokurorinë e Përgjithshme raportin e Komisionit Hetimor për Privatizimin e CEZ. Parlamenti i kërkon prokurorisë që të hetojë ish-kryeministrin Sali Berisha...

Mbyllen hetimet për CEZ/ Balla: Ndjekje penale për Shkëlzen Berishën

Kryetari i Komisionit Hetimor për privatizimin e CEZ ,Taulant Balla ka rekomanduar ndjekje penale ndaj Shkëlzen Berishës, djalit të ish kryeministrit Sali Berisha, për...

Mbyllen hetimet për privatizimin e OSSH, 12 persona përgjegjës

Komisioni Hetimor ka mbyllur hetimet për privatizimin e OSSH dhe shitjen e aksioneve të saj Kryetari Taulant Balla ka prezantuar listën e 12 personave përgjegjës,...

Balla: Shkëlzeni jo më në Komision, do e çoj në Prokurori

Kreu i Komisionit Hetimor për ÇEZ, Taulant Balla ka deklaruar se nuk do ta thërrasë më për të dëshmuar Shkelzen Berishën. Balla tha se Komisioni...

Ndërhyn Garda, Shkëlzen Berisha përplaset sërish në komision me Taulant Ballën

I pranishëm në Komisionin e Posaçëm për Privatizimin e OSSH, Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, është përplasur verbalisht me kryetarin Taulant Balla. Balla...

Shkëlzen Berisha në Komisionin e ÇEZ për herë të tretë

Komisioni hetimor parlamentar për çështjen “CEZ” i pranishëm në mbledhje është djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha. Mbetet për t’u parë nëse Shkëlzen Berisha...

Shkëlzen Berisha do të paditet për evazion fiskal

Komisioni hetimor për CEZ bën të ditur se djali i ish- kryeministrit, Shkëlzen Berisha rezulton të ketë shtuar pasurinë e tij në vitin 2009...

Shkëlzen Berisha- Ballës: I dënuar, nuk vi dot në Komision se jam jashtë!

Djali i ish-kryeministrit, Shkëlzen Berisha nuk është paraqit sot në Komisionin Hetimor për ÇEZ. Me anë të një letre drejtuar Komisionit, Shkelzen Berisha, shkruan se e...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -