- Advertisement -

TAG

kombetarja

Jo vetëm tifozët shqiptarë, momenti kur polakët godasin “kuqezinjtë” me shishe uji (film)

Shqipëria nuk ia doli të fitonte ndeshjen e mbrëmshme ndaj Polonisë në stadiumin “Air Albania” të tejmbushur në kuadër të kaulifikueseve të Botërorit, Katar...

Heroi i ri i Shqipërisë quhet Armando Broja. Ëndërra e kualifikimit në Botëror vazhdon (film)

Një tjetër fitore historike e Kombëtares shqiptare. Kësaj here kuqezinjtë fitojnë në Budapest 1-0 ndaj Hungarisë, duke mbajtur gjallë ëndrrën për një vend në...

Dëshmia/ Zonja e Ylli Mihalit: Bashkëshorti im ishte vaksinuar me të dyja dozat, por nuk e fitoi dot betejën me COVID-19 (film)

Më datën 13 shtator, u nda nga jeta fizioterapisti i Kombëtares tonë, Ylli Mihali. Ai nuk arriti të përballonte dot betejën me koronavirusin. E ftuar...

Covid-19 i merr jetën fizioterapistit të përfaqësueses/  Kombëtarja shqiptare në zi

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër emri të njohur në Shqipëri. Është ndarë nga jeta fizioterapisti i Kombëtares shqiptare, Ylli Mihali i cili prej...

Reja “projekton” rreshtimin ndaj San Marinos

Shqipëria do të luaj sot në orën 20:45 në “Elbasan Arena” kundër San Marinos, ndërsa synojnë të kapë vendin e dytë në rast fitoreje. Kuqezinjtë presin...

Kombëtarja sfidon sot Uellsin, si do rreshtohet skuadra e Edy Rejas

Kombëtarja kthehet sot në fushë dhe luan një ndeshje miqësore ndaj Uellsit në Kardif në orën 18:00, me Rejën, që mes mungesash do provojë...

Urime për fitoren çunave të Kombëtares!

https://27.al/mbyllet-sfida-shqiperia-shenon-3-gola-per-3-pike-ndaj-kazakistanit/

270 minuta thatësirë, Shqipëria e Rejës ka harruar të shënojë

Është mbyllur takimi mes Lituanisë dhe Shqipërisë, me rezultatin e bardhë 0-0. Barazimi i dytë radhazi me këtë rezultat për kuqezinjtë tanë, pas ndeshjes...

Koronavirusi shkakton viktimën 21/ Nuk ia del dot ish-trajneri i Kombëtares së boksit, Skënder Kurti

Ish-kampioni i boksit dhe ish-trajneri i Kombëtares, Skënder Kurti pas një beteje të gjatë me koronavirusin nuk ka mbijetuar dot. Pak javë më parë 61-vjeçari...

Xhaka përgjigjet: Jap gjithçka për flamurin, ja pse nuk erdha në Kombëtare

Taulant Xhaka, ka reaguar duke kaluar në kundërsulm pas ngjarjeve të fundit te Kombëtarja dhe fjalëve të Rejës në konferencën për shtyp. Mesfushori kuqezi është...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -