- Advertisement -

TAG

klandestinë

Kapen 15 klandestinë në Kukës, kishin destinacion Kosovën

Policia e Kukësit ka kapur 15 klandestinë me shtetësi kurde dhe siriane të cilët kishin destinacion Kosovën. Klandestinë u kapën tek ura e Drinit të...

Operacionet e Frontex/ Kapen 23 klandestinë në kufirin e gjelbër në Kapshticë

Mëngjesin e sotëm janë kapur 23 klandestinë sirianë dhe iranianë, mes tyre edhe 3 fëmijë të mitur në kufirin e gjelbër në Kapshticë. Emigrantët e...

Pogradec/ Ja kush ishte ish-efektivi i RENEA-s i arrestuar për trafik klandestinësh

Zbulohet identiteti i ish-efektivit të Forcave Renea të arrestuar mbrëmjen e djeshme në Pogradec i akuzuar për trafik klandestinësh. Ai është punonjësi i Policisë, Jetor...

Tiranë, nga qendra e azilkërkuesve, policia i shpall në kërkim 38 sirianë

Të paktën 38 sirianë janë larguar nga një qendër të azilkërkuesve në Babrru, ndonëse nuk dispononin dokumente lëvizjeje. Burime nga Ministria e Brendshme për News24...

Kjo është Shqipëria, jo ajo e xhihadistëve dhe politikës së korruptuar

Nga Mentor Kikia Nuk kisha asnjë iluzion se Shqipëria do të bënte në Francë më shumë se sa pjesëmarrja. Dhe mendoj se kjo është më...

Latest news

Koronavirusi i mori jetën, vajza 26-vjeçe nga Mati me sëmundje të tjera, ishte shtruar te COVID-2

Sot u shënuan 5 humbje jete dhe 833 raste të reja me koronavirus. Mes 5 viktima është një vajzë 26-vjeçe,raportohet se vajza që humbi...

Rruga e vjetër Vlorë-Fier e lënë në harresë, banorët: Mungesa e sinjalistikës sjell aksidente

Kjo është Rruga e vjetër nacionale Vlorë-Fier. Dikur mjaft e frekuentuar. Prej momentit kur nisi frekuentimin e saj autostrada Levan-Vlorë, ky aks është lënë...

Përmbytjet, asnjë plan për të dëmshpërblyer fermerët në Lezhë

Shirat e javëve të fundit në shumë zona të Qarkut të Lezhës kanë përmbytur të mbjellat e fermerëve. Fushat e Zadrimës, Torovicës, Spitenit dhe...

Monitorim me dron nga ajri, gjobiten 688 qytetarë në Berat

Në 3 javët e para të këtij viti janë vendosur 688 gjoba për shkelje të Kodit Rrugor dhe 247 gjoba për mosvendosjen e maskës. Policia...

GJKKO lë në burg turkun me nënshtetësi shqiptare të ekstraduar nga Bullgaria

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur zbatimin e masës së sigurimit arrest në burg për të ekstraduarin nga Bullgaria,...
- Advertisement -