Kjo është Shqipëria, jo ajo e xhihadistëve dhe politikës së korruptuar

Duhet të lëçisni

Gjiknuri flet për “çunat Problematikë”: S’më bën përshtypje fare, politikani duhet të mësohet me këto!

  Ish-ministri Damian Gjiknuri foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, lidhur me akuzat mbi “çunat problematikë”. E pyetur nga moderatorja Nisida Tufa nëse e bezdis...

Pas kthimit nga plazhi, Yuri Kim do dënojë këto akte barbare

Protestoni, se druri ka dalë nga xheneti.

Erdhën në këmbë nga Greqia, vajza nga Afganistani shpërthen në lot: S’dua para e as ushqim… (film)

Policia ka kapur sot 6 refugjatë afganë në hyrje të qytetit të Pogradecit, në zonën e quajtur “Enkelana”. Mes tyre 3 të rritur dhe...

Koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës

Denis Matoshi alias Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kartelin shqiptar më...

Nga Mentor Kikia

Nuk kisha asnjë iluzion se Shqipëria do të bënte në Francë më shumë se sa pjesëmarrja. Dhe mendoj se kjo është më e shumta që mund të bënim, pasi duhet të jemi realistë se deri ku e kemi mundësinë. Por, kjo mjaftoi për të demonstruar shumë më shumë se kaq. Ne jemi një popull qe kemi nevojë për të demonstruar e treguar se kush jemi. Pasi deri tani jemi prezantuar nga lajmet me klandestinë, trafikantë droge, politikanë të korruptuar, xhihadistë (sa herë flitet për Shqipërinë, mediat e huaja nuk harrojnë të na cilësojnë vendi me shumicë myslimane, a thua kjo është zgjebe)… Por, Shqipëria kishte nevojë të tregonte një tjetër anë të sajën. Shqipëria nuk janë e nuk e përfaqësohet as nga hajdutët, as nga trafikantët, as nga politikanët, që i ngjiten flamurit si m… pas këpucës për të përfituar kredite.

Pjesëmarrja e Kombëtares në Europian dhe mijëra tifozët që i shkuan pas, prezantuan një shoqëri të civilizuar, frymëzuese, argëtuese e paqësore. Atë që se bëri asnjëherë klasa e të zgjedhurve, e bëri vetë populli, duke i detyuar të gjitha mediat e huaja të shkruanin fjalët më të mira që janë shkruar ndonjëherë për njerëzit e këtij vendi.

Kemi nevojë për frymëzim, kemi nevojë të ndjehemi krenarë. Historia ka treguar se sporti bën atë që nuk bën dot asnjë qeveri.

Tifoze Kuq e Zi, duke ndjekur ndeshjen e futbollit Shqiperi-France, 0-2, ne Tirana Fan Zone, te organizuar nga Bashkia e Tiranes ne sheshin "Nene Tereza", ne ekran gjigand me rastin e Euro 2016 ne France.	/r/n/r/nAlbanian fans, during the soccer match Albania-France, 0-2, in Tirana Fan Zone, organized by the Municipality of Tirana in the "Mother Teresa" square, in the giant screen on the occasion of Euro 2016 in France.

Tifoze Kuq e Zi, duke ndjekur ndeshjen e futbollit Shqiperi-France, 0-2, ne Tirana Fan Zone, te organizuar nga Bashkia e Tiranes ne sheshin "Nene Tereza", ne ekran gjigand me rastin e Euro 2016 ne France.	/r/n/r/nAlbanian fans, during the soccer match Albania-France, 0-2, in Tirana Fan Zone, organized by the Municipality of Tirana in the "Mother Teresa" square, in the giant screen on the occasion of Euro 2016 in France.

Tifoze Kuq e Zi, duke ndjekur ndeshjen e futbollit Shqiperi-France, 0-2, ne Tirana Fan Zone, te organizuar nga Bashkia e Tiranes ne sheshin "Nene Tereza", ne ekran gjigand me rastin e Euro 2016 ne France.	/r/n/r/nAlbanian fans, during the soccer match Albania-France, 0-2, in Tirana Fan Zone, organized by the Municipality of Tirana in the "Mother Teresa" square, in the giant screen on the occasion of Euro 2016 in France.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Gjiknuri flet për “çunat Problematikë”: S’më bën përshtypje fare, politikani duhet të mësohet me këto!

  Ish-ministri Damian Gjiknuri foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, lidhur me akuzat mbi “çunat problematikë”. E pyetur nga moderatorja Nisida Tufa nëse e bezdis...

Pas kthimit nga plazhi, Yuri Kim do dënojë këto akte barbare

Protestoni, se druri ka dalë nga xheneti.

Erdhën në këmbë nga Greqia, vajza nga Afganistani shpërthen në lot: S’dua para e as ushqim… (film)

Policia ka kapur sot 6 refugjatë afganë në hyrje të qytetit të Pogradecit, në zonën e quajtur “Enkelana”. Mes tyre 3 të rritur dhe...

Koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës

Denis Matoshi alias Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kartelin shqiptar më...

Konflikti Greqi-Turqi, Mike Pompeo vizitë dy ditore në Athinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të vizitojë Athinën në datat 25-27 shtator. Pompeo do të zhvillojë një takim me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis ku...