- Advertisement -

TAG

keshilli bashkiak

Basha nga Shkodra: I zhgënjyer nga ndasitë politike në Këshillin Bashkiak

Kreu i PD, Lulzim Basha ditën e sotme zhvilloi një takim me përfaqësues të biznesit të vogël në Shkodër. Basha u shpreh i zhgënjyer nga...

Pallatet u dëmtuan nga tërmeti/ Banorët e Durrësit dalin në protestë

Banorët e dy pallateve të dëmtuara nga tërmeti në Durrës janë mbledhur mëngjesin e sotëm para bashkisë për të protestuar për dy problematika të...

Tërmeti i Nëntorit/ Këshilli Bashkiak merr vendimin: Do shemben 12 pallate

Edhe 19 pallate në Durrës pritet të shemben pasi janë shpallur të pabanuara për shkak të tërmetit të 26 nëntorit. Vendimi është marrë në mbledhjen...

Minoritetet do të përdorin gjuhën e tyre/ Zbardhet projektvendimi për pakicat kombëtare

Zbardhet projekt vendimi për pakicat kombëtare, i propozuar nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj. Në këtë draft theksohet se nëse 20% e një komuniteti përbën...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padi penale për vendimin e Këshillit për shembjen e godinës dhe për Institutin e Ndërtimit

Pasi ka kundërshtuar për shumë kohë shembjen e tij, përfaqësues të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit ditën e sotme, i janë drejtuar Prokurorisë së...

Këshilli Bashkiak i Durrësit miraton listën paraprake të familjeve që përfitojnë subvencione të qerasë

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka marrë dy vendime të tjera pasditen e sotme pas dëmeve masive të tërmetit të 26 nëntorit. Gjatë mbledhjes u miratua...

Tërmeti i 26 nëntorit, Bashkia Durrës miraton fondin e qirave për 660 familje

Të gjithë banorët e Durrësit, të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, do të përfitojnë nga bashkia Fondin e Qirasë. Pas bashkisë se Tiranës, edhe...

Vangjush Dako rikthehet në Bashkinë e Durrësit pas dorëheqjes së Sakos

Këshilli Bashkiak në Durrës ditën e sotme vendosi Zhylien Varfaj kryetar të Bashkisë së Durrësit. Emërimi i tij erdhi pas dorëheqjes së papritur të...

Mblidhet Shtabi i Emergjencave Civile të Tiranës/ Veliaj: Të bëjmë foto, mos të ketë spekulant

Mblidhet sot Shtabi i Emergjencave Civile të Tiranës, me qëllim ndihmën ndaj banorëve në kryeqytet pas dëmeve të shkaktuara nga tërmeti. Kryebashkiaku Erion Veliaj në...

Voltana Ademi: Jam në detyrë, deri ditën që kryetari i ri do të bëjë betimin

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, shprehet se është në detyrë deri ditën që kryetari i ri i bashkisë do të bëjë betimin. Në...

Latest news

I vdes burri nga COVID-19, ish-deputetja socialiste: Nuk ja doli dot me sëmundjen

Bashkëshorti i ish-deputetes socialiste Valentina Leskaj ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e ka njoftuar vetë Leskaj në një postim në Facebook,...

Protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut, arrestohen 8 persona, prokuroria paralajmëron ndëshkime të tjera

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar 8 persona për protestat e dhunshme që filluan për rastin “Monstra”. Mediat maqedonase shkruajnë se Prokuroria ka paralajmëruar...

Bilanci nga COVID-19 në Maqedoni: Sot u shënuan 721 raste të reja dhe 7 të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19. Nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë...

986 raste të reja dhe 19 humbje jete në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 986 qytetarë me COVID-19. Nga krahu tjetër nuk kanë mundur të fitojnë...

Çfarë i shkroi Edi Rama, Albin Kurtit pas fitores në zgjedhje? Zbulohet letra

Pas fitores së zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti mori shumë letra nga drejtuesit e shumë shteteve dhe mes tyre nuk kishte si të mungonte...
- Advertisement -