- Advertisement -

TAG

Kënga Magjike

Magji dhe spektakël, fillon nata e dytë e “Këngës Magjike 2019” (live)

Sapo ka filluar nata e dytë e festivalit “Kënga Magjike 2019” nën drejtimin e moderatorit të njohur, Ardit Gjebrea me bukuroshen shqiptare Adrola Dushi. Festivali...

Ana Oxa vjen në Shqipëri, i bashkohet kauzës së “Këngës Magjike” (film)

Pak ditë më parë Ardit Gjebrea deklaroi se “Kënga Magjike” këtë vit vjen me një kauzë “Këndoj për të ndërtuar”. Me të ardhurat e...

Fillon sonte festivali i “Këngës Magjike” me misionin human për të prekurit nga tërmeti “Këndo për të ndërtuar” (live)

Ka nisur sonte nata e parë e festivalit Kënga Magjike 2019. Një spektakël plot atmosferë nga artistë të njohur shqiptarë dhe të huaj.Për herë të...

Surprizat e jurisë në “Këngën Magjike 2019”, Enkel Demi duke kënduar e duke kërcyer (film)

Ka nisur ditën e sotme sezoni i ri i të "Dielës Shqiptare" në të cilin është prezantuar edhe juria e “Kënga magjike 2019”. Arben Skënderi,...

Më në fund një këngë protestë që ia menderos kopukëve të pushtetit (film)

Ka vite që muzika shqiptare e kishte harruar këngën politike apo protestën qytetare. Një artist eksentrik si Robert Aliaj Dragot ka rikthyer këtë zhanër...

Elhaida Dani: Familja ishte kundër pjesëmarrjes sime në Këngën Magjike

Elhaida Dani ka falenderuar të gjithë ata që e kanë ndihmuar me këngën dhe pjesëmarrjen në Këngën Magjike ku u rendit e dyta dhe...

Rozana Radi triumfon në “Kënga Magjike” (video)

Këngëtarja e mirënjohur ka fituar për këtë vit festivalin “Kënga Magjike 2016”. Balada e saj “Ma thuaj ti” rrëmbeu publikun qysh në shfaqjet e...

Latest news

Qytetarët kundërshtojnë masat Covid, përleshje mes protestuesve dhe policisë në Vienë

Mijëra qytetarë dolën në protesta në Vienë për të kundërshtuar masat anti-Covid. Kjo solli një përplasje mes policisë dhe protestuesve, duke bërë që disa...

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

“Pas takimit me Edi Ramën…”, Alfred Peza: Refuzova të kandidoj për deputet, nuk është për mua ajo karrige në këtë fazë të jetës

Alfred Peza ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e listës zgjedhore të 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, gazetari tregon...
- Advertisement -