Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Magji dhe spektakël, fillon nata e dytë e “Këngës Magjike 2019” (live)

Nga Ejona 0

Sapo ka filluar nata e dytë e festivalit “Kënga Magjike 2019” nën drejtimin e moderatorit të njohur, Ardit Gjebrea me bukuroshen shqiptare Adrola Dushi.

Festivali ka filluar me një kolazh të shkurtër nga përgjigjet dhe reagimet e anëtarëve të jurisë ndaj konkurentëve Junior në këtë festival, gjë që ka ngjallur të qeshura tek të gjithë spektatorët.

Ndërkohë gazetari Enkel Demi, njëri nga anëtarët e jurisë së këtij viti, ka postuar një foto në rrjete sociale në të cilën të gjithë anëtarët e jurisë duken të magjishëm.

“Kur dëshiron t’ua vjedhësh Magjinë të tjerëve që ke afër”, shkruan Demi në Facebook.

Kujtojmë që të ardhurat nga shitja e biletave të Këngës Magjike 2019 me misionin “Këndo për të ndërtuar” do të shkojnë për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona e u plagosën qindra të tjerë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej