- Advertisement -

TAG

Kanada

Kërcënohet Shtëpia e Bardhë, një zarf i dyshimtë mbërrin nga Kanadaja

Një zarf që i ishte drejtuar Shtëpisë së Bardhë, përmbante një substancë të identifikuar si ricinë, një lëndë helmuese vdekjeprurëse, njoftuan disa media të...

Kanadaja paguan 5000 dollarë për çdo njeri që kthehet në atdhe, Rama i lë në mes të rrugës

Situata aktuale që po kalon e gjithë bota ka bërë që shumë shtete të mbyllin kufinjtë e tyre me vendet e tjera. Ditën e sotme...

Virusi vdekjeprurës/ Si e mori Kina koronavirusin nga Kanadaja dhe e ktheu në “armë biologjike”?

Në mars të vitit 2019, një dërgesë misterioze e Laboratorit Biologjik të Kanadasë përfundoi në Kinë. Incidenti shkaktoi një skandal të madh, me shumë...

Të shtëna me armë në Kanada: 1 person humb jetën, 3 rëndë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Otava të Kanadasë, ku një person u vra dhe tre të tjerë u plagosën rëndë pas disa...

Shpërndahet parlamenti kanadez, në 21 tetor vendi shkon në zgjedhje të parakohshme

Me kërkesë të kryeministrit Justin Trudeau është shpërndarë ditën e sotme parlamenti kanadez. Zgjedhjet e parakohshme janë njoftuar të mbahen më datë 21 tetor, ndërsa...

Nisen për Kanada me viza false, ndalohen 2 shtetas turq në Rinas

Policia Kufitare ka ndaluar dy shtetas turq të cilët janë kapur me viza false në Rinas, ndërsa do udhëtonin drejt Kanadasë. Gjatë kontrollove, policia ka...

Dirigjenti në Kanada thirrje Majkos: Anulo Samitin e Diasporës, do shpenzohen 660 mln lekë të njerëzve të varfër

Dirigjenti shqiptar që jeton në Kanada, Bujar Llapaj i ka bërë thirrje ministrit të Diasporës, Pandeli Majko, që të anulojë samitin e planifikuar për...

Kanada, zjarri përpin shtëpinë, humbin jetën 7 fëmijë sirianë

Shtatë fëmijë të një familje siriane kanë humbur jetën pasi një zjarr shkurmboi shtëpinë ku jetonin në provincën Nova Scotia të Kanadasë. Policia tha se...

Krijon një makinë prej bore, policët ndalojnë për t’i vënë gjobë

Ka shumë vende ku bora “pushton” rrugët gjatë dimrit. Përveç problemeve që shkakton ajo në qarkullim, ka edhe raste kur njerëzit e shfrytëzojnë atë...

Kanadaja hap dyert për shqiptarët, kërkohen 48 mijë shoferë

Po kërkoni një të ardhme më të mirë? Të gjithë ata që mund të zhgënjehen nga Lotaria Amerikane e kanë edhe një tjetër mundësi...

Latest news

Rruga e vjetër Vlorë-Fier e lënë në harresë, banorët: Mungesa e sinjalistikës sjell aksidente

Kjo është Rruga e vjetër nacionale Vlorë-Fier. Dikur mjaft e frekuentuar. Prej momentit kur nisi frekuentimin e saj autostrada Levan-Vlorë, ky aks është lënë...

Përmbytjet, asnjë plan për të dëmshpërblyer fermerët në Lezhë

Shirat e javëve të fundit në shumë zona të Qarkut të Lezhës kanë përmbytur të mbjellat e fermerëve. Fushat e Zadrimës, Torovicës, Spitenit dhe...

Monitorim me dron nga ajri, gjobiten 688 qytetarë në Berat

Në 3 javët e para të këtij viti janë vendosur 688 gjoba për shkelje të Kodit Rrugor dhe 247 gjoba për mosvendosjen e maskës. Policia...

GJKKO lë në burg turkun me nënshtetësi shqiptare të ekstraduar nga Bullgaria

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur zbatimin e masës së sigurimit arrest në burg për të ekstraduarin nga Bullgaria,...

SPAK nis hetimet për pastrimin e parave të mafies

Pas fakteve për ato që ka zbardhur media si pjesë të dosjes prej 1000 faqesh të përgjimeve të Antimafias italiane, mësohet se SPAK është...
- Advertisement -