- Advertisement -

TAG

Kanada

Piktura magjike

Një nga artistët më të njohur kanadez, Richard Savoie ka realizuar disa piktura që përcjellin më së miri atmosferën e festave të fundvitit. Ngjyra...

Deputetja uron shqip në parlamentin kanadez (film)

Në seancën e së mërkurës, deputetja Julie Dabrusin ka mbajtur një fjalim në parlamentin kanadez për nder të 28 nëntorit, duke i uruar shqiptarët...

Deputetët kanadezë festojnë Halloween-in në Parlament, ndërrojnë maskën e zakonshme?

"Për Halloween do vishem si deputetët tanë që të tremb njerëzit", ky ka qenë një nga statuset më të shpeshtë që shqiptarët kanë postuar...

Kanadaja 1 ditë pas legalizimit të cannabis

Kanabisi është legalizuar në Kanada nëpërmjet Aktit të Kanabisit, ndryshimi i parë i Kodit Penal Kanadez. Kjo i lejon të rriturit në Kanada të...

Një shqiptare kthen sytë për fëmijët e Kenias

Pas suksesit të çdo mashkulli fshihet një grua. Por, kur kemi një grua të suksesshme, çfarë fshihet pas saj? Viola Kaloutsi është një emër “i...

Të shtëna me armë në Kanada, raportohen 4 të vdekur

Të shtëna me armë janë dëgjuar në Fredericton të Kanadasë, teksa raportimet e para flasin për disa viktima. Vetë policia e qytetit shkruan në Tvvitter...

2 viktimat në Kanada, momenti kur agresori hapi zjarr mbi turmën në Toronto (film)

Një vajzë e re u qëllua për vdekje e 15 persona të tjerë u plagosën si pasojë e sulmit në Toronto të Kanadasë.  Ndërsa autori i ngjarjes vdiq në...

54 të vdekur nga i nxehti në Kanada

Ka shkuar në 54 numri i vdekjeve nga vala e të nxehtit që ka pushtuar Kanadanë. Që nga e premtja e kaluar, në zonën...

Befason gruaja, i dhuron të gjitha paratë që fiton nga lotaria

Çdokush që blen një biletë lotarie, herë pas here shpreson se edhe mund ta fitojë. Dhe zakonisht fituesit, pas milionave të "rëna nga qielli"...

Kanadaja legalizon kanabisin

Parlamenti i Kanadasë i dha “dritën jeshile” ligjit që lejon përdorimin rekreativ të marijuanës, duke e bërë të dytin vend të globit, ku hashashi...

Latest news

Trajleri përplaset me dy makina në Rrugën e Kombit, 1 i vdekur

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në “Rrugën e Kombit”, në afersi të qytetit të Rreshenit. Gazetari Gjergji Figuri raporton në aksident...

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...
- Advertisement -