- Advertisement -

TAG

kafe

Kryeministrit holandez i derdhet kafja në Parlament, e pastron vetë pa pritur sanitaret (Film)

Leksionet që na vijnë nga Europa janë aq të shpeshta. Edhe në detaje të vogla të zgjedhurit europianë diferencohen nga  politikanët tanë, që disa...

Gezuar 1 Majin, Shqipëria e bukur e reklamave!

Nga Rexhep Rada Sot duhet të keni shumë kujdes tek disa gjera shumë të rëndësishme për të bërë: Paradite shijoni dashurinë e madhe të jetës suaj,...

Çfarë ndodh me mëlçinë, nëse pini dy filxhanë kafe në ditë

Të dhënat tregojnë që nëse pini dy filxhanë kafe në ditë mund të pakësoni gjasat e cirozës hepatike. Ka ditë kur mëngjesi nis me aq...

Populli në protestë, Edi Rama, kafe me Albin Kurtin e Fatmir Limajn

Ndërkohë që opozita përleshej me policinë dhe qytetarët protestonin për lirimin e kuksianëve, kryeministri Edi Rama është fotografuar duke konsumuar një kafe në një nga...

Shqiptari ka 7 shpirtra

Nga Alion Çaçi Shpirti i parë i del në mëngjes, kur duhet të nxjerrë makinën nga parkimi dhe i kanë zënë rrugën. Ose, për ata që...

Shqipëria thyen një rekord, vendi me më shumë bar-kafe në botë

Shqipëria përgjithësisht është nga fundi për çdo renditje, si p.sh. për të ardhurat për frymë, për cilësinë e ajrit, për keqqeverisjen, për ambientin për...

Një kafe me miqtë e kaluar në Facebook. Ku janë historitë e dashurisë që lindën në atobusë e trena?

Nga Kujtim Xhaja Këtë fundjavë, isha i ftuar nga miqtë e mi për një kafe në barin e përhershëm. Shkova, nuk ngurrova…Pasi u mjaftuam me përshëndetjet...

Kafe pa ngrënë? Gabimi i frikshëm që bëjnë shqiptarët

Shqiptarët janë konsumatorë të mëdhenj të kafesë, dhe këtë e tregojnë të dhënat e importit të këtij produkti të çmuar. Statistikat e doganës së vendit...

Lorik Cana një kafe me jaranat

Kapiteni legjendar i Kombetares kuqezi, Lorik Cana ka postuar sot një fotografi me disa prej futbollistëve të Shqipërisë. Së bashku me lojatrë si Berisha, Basha...

Një trokitje porte më riktheu fëmijërinë e pabetonizuar

Nga Alma Nikolli Një moment mbasditeje, kur je përgjumësh, gati në ëndërr dhe një trokitje e portës që hapet atje diku larg në oborr të...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...
- Advertisement -