- Advertisement -

TAG

kafe

Vuani nga tensioni i lartë i gjakut? Ja se sa kafe mund të pini në ditë

Njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut duhet të tregojnë kujdes me kafenë sepse ajo mund të rrisë rrezikun e atakut në...

Të rinjtë e Tiranës thyejnë urdhrin e qeverisë, dalin në kafe

Të rinjtë  e kryeqytetit nuk i janë bindur urdhrit të dhënë nga qeveria duke shkelur rregullat për vetëizolim 14 ditor për parandalimin e virusit...

“Mshtetni dorën, relaksoni kyçin”/ Rregullat e deputetit kaubojs ju tregojnë si ta pini kafen (film)

A keni menduar ndonjëherë se duhet të ndjekësh disa rregulla për të pirë kafen? Deputeti kaubojs, Eduart Ndocaj ju fton të ndiqni tutorialin e mëposhtëm...

13 tipet e njerëzve që pijnë kafe nga “Tifozi i pastër” deri tek “Urryesit”. Po ju ku e gjeni veten?

Kafja është një pjesë e madhe e jetës sonë, për të cilën nuk japim dot një arsye të saktë. Nqs ajo nuk ju tërheq juve...

PD mbledh ish-grupin parlamentar, Basha: Protesta kur ka parlament. Mos rrini në kafe!

Ish-grupi parlamentar i Partisë Demokratike dhe kryesia e kësaj force politike është mbledhur për të diskutuar mbi strategjinë që do të ndiqet gjatë protestave...

Gruaja lind foshnjen me ngjyrë, fajin ja vë burrit: Ke pirë shumë kafe

Histori nga ato që rrallë herë të bie rasti ti dëgjosh është kjo e një 24-vjeçareje, e cila në Spitalin Universitar Valencias lindi një...

Fotografia me Salianjin, Ahmetaj: Doja ta helmoja me kafe, po s’e kapi

Një nga fotografitë më të komentuara në rrjetet sociale ka qenë ajo e Arben Ahmetjat me Ervin Salianjin. Shpjegimi për takimin e cilësuar të...

Kafe “Flora” ose një copëz perëndim në Shqipërinë e djeshme

Kafe Flora është konsideruar një copëz perëndim në Shqipërinë e pas çlirimit. Ishte vendi ku mblidheshin të rinjtë, takoheshin çiftet dhe shijoheshin kafet dhe...

Rama: Pedagogët rrinë kafeve, s’duan të bëjnë mësim

Kryeministri Edi Rama ka folur për pedagogët, duke thënë se nuk duan të bëjnë mësim, por preferojnë që t’i lënë studentët rrugëve se duan të...

Latest news

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

Gazetarët kundër Lleshajt: Kanë dhënë jetën 224 policë, që Madhëria juaj të bëhej ministër

Deklarata fyese e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ndaj profesionit të policit dhe vetë trupës që ruan rendin në vendin tonë ka revolutuar jo...

Specialisti: Mos u afroni në brigje, pritet një tjetër cunami! Prefekti i Izmirit: Shteti është në këmbë

Pas situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm ne Turqi, Presfekti i Izmirti deklaroi se qytetarët duhet të bashkëpunojnë për menaxhimin e kësaj situate...

Tërmet i fuqishëm në Turqi, konfirmohen 4 viktima dhe 120 të plagosur

Turqia u goditet mesditën e sotme nga një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 7 ballë, epiqendra e të cilit ishte në ishullin Samos të...

418 raste pozitive dhe 4 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Situata e pandemisë në Kosovë është përkeqësuar. Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 418 raste pozitive, nga 1.608 teste të kryera. Gjithashtu 4 persona...
- Advertisement -