- Advertisement -

TAG

kafe

Rama: Pedagogët rrinë kafeve, s’duan të bëjnë mësim

Kryeministri Edi Rama ka folur për pedagogët, duke thënë se nuk duan të bëjnë mësim, por preferojnë që t’i lënë studentët rrugëve se duan të...

Lojërat e fatit po “maskohen” si kafene, ja si do të funksionojnë pas 1 janarit

Nga 1 janari 2019 nuk do të shihni më pika bastesh dhe kazino elektronike të loguara, që ftojnë lojtarët të bëhen pjesë e kumarit....

Bojkotimi i mësimit, shtëpive e kafeneve

Nga Olta Beqiri Pas thirrjeve të djeshme të protestës studentore që të martën e 11 dhjetorit të gjithë duhet të ishim të pranishëm, për të...

Kamarieri në Shkodër, shpërndan kafe dhe çaj për protestuesit (film)

Solidariteti i shqiptarëve në protestën e studentëve sa vjen e shtohet. Të gjithë janë të gatshëm të japin një ndihmë, sado të vogël. Në...

Kafe turke për një jetë të gjatë? Një histori intrigash politike dhe dashurie

Çdo ditë, amvisat shqiptare përballen me mëdyshje, sfida dhe punë. Përpara se të përballen me këto sfida, tradita e kërkon një filxhan me kafe...

Qajtore

Nga Edison Ypi Në Prishtinë e shkruajnë “Qajtore”, por është “Çajtore”. Në Tiranë e shkruajnë Bar, Kafene, Pub, por është “Qajtore”. Pronari i Qajtores së...

Teksa rrufit kafenë me nge, flet me djalin që ka në Amerikë

Nga Kastriot Dervishi I moshuari Teksa rrufit kafenë me nge, flet me djalin që ka në Amerikë, i cili është rregulluar me punë e fiton mirë...

Kafe pa ngrënë? Gabimi i frikshëm që bëjnë shqiptarët

Shqiptarët janë konsumatorë të mëdhenj të kafesë, dhe këtë e tregojnë të dhënat e importit të këtij produkti të çmuar. Ndërkohë të dhënat e Institutit...

Rritja e “bujshme”, një kafe dhe dy shishe ujë më shumë për pensionistët

Kryeministri Rama njoftoi dje se prej 1 korrikut pensionistët do të marrin 2,8 për qind më shumë para. "Lajm i mirë për pensionistët”, thuhej...

Çfarë i bëjnë zemrës tre kafe në ditë

Kafeja dhe kafeina është një pikë e nxehtë në debatet shkencore mbi shëndetin e zemrës. Një dokument i publikuar së fundmi nga Shoqata Amerikane e...

Latest news

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...
- Advertisement -