- Advertisement -

TAG

kafe

Pas votimit, Basha pi një kafe me Xhelal Mziun

Kryetari i vetëngrirë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka votuar sot për kreun e ri që do udhëhqeqë selinë blu për katër vitet e...

Shqipëria, e dyta në botë me numrin më të lartë të bar-kafeve, në raport me popullsinë

Shqipëria mund të jetë nja nga vendet me të ardhura më të ulëta për frymë e pagat më të vogla në Europë, por kjo...

Tani mund ta pini të qetë kafen çdo dite…

Konsumuesit e rregullt të kafes kanë më pak rrezik të preken nga diabeti. Në  Harvard, hulumtuesit e provuan këtë gjë me 193.000 njerëz, që pinin...

10 ushqimet më të mira për mëngjes

Mëngjesi konsiderohet vakti më i rëndësishëm i ditës. Të ngrënit mëngjes do ju mbajë vigjilent dhe do të jeni më në humor. Por cilat...

Lu dhe Bregu, një kafe reformuese Foto LSA/ Gent Shkullaku

Deputetja demokrate, kryetare e Komisionit Parlamentar të Integrimit,  Majlinda Bregu, është takuar me ambasadorin amerikan Donald Lu.  Temë kryesore e bisedës mësohet të ketë...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -