- Advertisement -

TAG

iva tico

Tavë dheje me kërpudha për të vrarë këto ditë “as mish, as peshk”

Janë ditë të vështira, pasi në pak orë ndodhin gjëra të hatashme. Është ndërruar ora dhe i bie të flesh më pak, dita po...

Supë me brokoli e mascarpone, për qejf të shpirtit dhe jo për dietë

Nga Iva Tiço E kush tha që supa është vetëm nga halli, kur sëmuremi apo kur duam të dobësohemi?! Ja ku e kemi shpëtimin, kjo...

Niko Komani përlotet, teksa flet për nënën: Gjithë dashuria që kam është falë saj (film)

Si çdo të mërkurë “E ardhmja është vajzë” pati shumë emocione. Një prej të ftuarve në rolin e opinionistit ishte stilisti i njohur Niko...

Tortë me reçel boronice, për të cilën Iva Tiço u nxi nga zilia

Gjatë gjithë kësaj kohe, tek merresha me punë të tjera pak më ndryshe se vendosje e ftereve në zjarr, Rozmarina u kthye në një...

Fileto në kripë, në mënyrë që Rozmarina mos të ketë vetëm hallin e gjermanit të fundit

Meqë Iva Tiço këtë periudhë po merret me rehabilitimin e gjermanit të fundit, kurse vetë po shkruaja një libër për Di Himën e hideve,...

Qëndra Kombëtare e Librit dhe Leximit shpalos programin për të rinjtë

Ligji për librin do të pasurohet e me klauzola që kërkojnë ti japin më shumë vëmendje brezit e letërsisë së re shqipe. Alda Bardhyli...

“Nostalgia canaglia” dhe marketingu i shëmtuar i “kohës së xhaxhit”

Nga Iva Tico “Nostalgia, nostalgia Canaglia” është një këngë, për të cilën ka nostalgji ai brez që ende kur nis të flasë një gjuhë të...

Si i thonë në shqip “fuck you”?!

Nga Iva Tiço Jonida Maliqi është një perfeksioniste dhe detajiste e lindur. Në mbi pesëmbëdhjetë vjet që e njoh, nuk e kam parë kurrë të...

Për budallaçkat që nuk e dinë sa e bukur është bota përtej leckave!

Nga Iva Tiço “Shikoji pak mbretëroret e Italisë”, më thotë një nga koleget e Tirana Post, teksa më dërgon artikullin që flet për shfaqjen e...

Supa e qepës si frëngu, meqë ta bën dimrin si shpirt

Nuk e kam kuptuar kurrë shprehjen “qeni qepën ta hajë!”. Por, qepa në kuzhinën time ka një vend princëror dhe me thënë të drejtën...

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...
- Advertisement -