- Advertisement -

TAG

iva tico

Supë me brokoli e mascarpone, për qejf të shpirtit dhe jo për dietë

Nga Iva Tiço E kush tha që supa është vetëm nga halli, kur sëmuremi apo kur duam të dobësohemi?! Ja ku e kemi shpëtimin, kjo...

Niko Komani përlotet, teksa flet për nënën: Gjithë dashuria që kam është falë saj (film)

Si çdo të mërkurë “E ardhmja është vajzë” pati shumë emocione. Një prej të ftuarve në rolin e opinionistit ishte stilisti i njohur Niko...

Tortë me reçel boronice, për të cilën Iva Tiço u nxi nga zilia

Gjatë gjithë kësaj kohe, tek merresha me punë të tjera pak më ndryshe se vendosje e ftereve në zjarr, Rozmarina u kthye në një...

Fileto në kripë, në mënyrë që Rozmarina mos të ketë vetëm hallin e gjermanit të fundit

Meqë Iva Tiço këtë periudhë po merret me rehabilitimin e gjermanit të fundit, kurse vetë po shkruaja një libër për Di Himën e hideve,...

Qëndra Kombëtare e Librit dhe Leximit shpalos programin për të rinjtë

Ligji për librin do të pasurohet e me klauzola që kërkojnë ti japin më shumë vëmendje brezit e letërsisë së re shqipe. Alda Bardhyli...

“Nostalgia canaglia” dhe marketingu i shëmtuar i “kohës së xhaxhit”

Nga Iva Tico “Nostalgia, nostalgia Canaglia” është një këngë, për të cilën ka nostalgji ai brez që ende kur nis të flasë një gjuhë të...

Si i thonë në shqip “fuck you”?!

Nga Iva Tiço Jonida Maliqi është një perfeksioniste dhe detajiste e lindur. Në mbi pesëmbëdhjetë vjet që e njoh, nuk e kam parë kurrë të...

Për budallaçkat që nuk e dinë sa e bukur është bota përtej leckave!

Nga Iva Tiço “Shikoji pak mbretëroret e Italisë”, më thotë një nga koleget e Tirana Post, teksa më dërgon artikullin që flet për shfaqjen e...

Supa e qepës si frëngu, meqë ta bën dimrin si shpirt

Nuk e kam kuptuar kurrë shprehjen “qeni qepën ta hajë!”. Por, qepa në kuzhinën time ka një vend princëror dhe me thënë të drejtën...

Iva Tiço denoncon OSHEE-në: Banditët me pinca

Gazetarja Iva Tiço ka publikuar një status në Facebook ku sulmon OSHEE-në, që në ditën më të ftohtë të vitit i kanë prerë dritat....

Latest news

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

Shpëtim Idrizi: Edi Rama e nisi si kalorësi i Çamërisë dhe e përfundoi si Kali i Trojës së Greqisë (film)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se PDIU-ja do jetë në gjendje të mbledhë mbi 40 apo 50 mijë vota për opozitën. I shoqëruar...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon koalicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...
- Advertisement -