Tortë me reçel boronice, për të cilën Iva Tiço u nxi nga zilia

Duhet të lëçisni

OBSH: Numri i rasteve me Covid është rritur për të 7-ën javë radhazi

Tedros Adhanom Ghebreyesus, drejtor i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, tha se numri i rasteve me Covid është rritur për të shtatën ditë...

Basha: Shqipëria burim kryesor i trafikimit të kanabisit në BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mëngjesin e kësaj të marte në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit e ka nisur sërish me një...

Sulm me armë në shkollë në SHBA, humb jetën një person

Një person ka mbetur i vdekur në një shkollë të mesme në Noksvill të shtetit Tenesi pas një incidenti me armë zjarri që la...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Gjatë gjithë kësaj kohe, tek merresha me punë të tjera pak më ndryshe se vendosje e ftereve në zjarr, Rozmarina u kthye në një blog, të cilin ngado që ta ktheje do gjeje nga një krostatë. Pastiçerja e mirënjohur e Fushës së Myzeqesë, Iva Tiço i bën krostatat nga me krem në me krem dhe pastaj prapë me krem, kurse fotot me pecetat shumëngjyrëshe rrëfejnë që në kohë më të vjetra atë do ta kishim mjeshtre tek Foto “Skënderbeu”.

Prandaj, rikthimi im në blog tek unë mori përmasën e një “hakmarrjeje”, e cila niset nga prania në Frontin antinazifashist e gjyshërve të mi në Luftën e Dytë Botërore.

Teksa, ata të gjorët e luftonin gjermanin duke u fshehur gërxheve nëpër male, Iva Tiço na e lufton duke i gatuar krostatë.

Prandaj, duke parë Bayern dhe Herta e Berlinit ju futa punës dhe bëra këtë tortë të thjeshtë, e cila u përpi nga hamësit, me të cilët më ka rënë për hise të ndaj çatinë.

Për recetën e plotë kliko këtu.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

OBSH: Numri i rasteve me Covid është rritur për të 7-ën javë radhazi

Tedros Adhanom Ghebreyesus, drejtor i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, tha se numri i rasteve me Covid është rritur për të shtatën ditë...

Basha: Shqipëria burim kryesor i trafikimit të kanabisit në BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mëngjesin e kësaj të marte në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit e ka nisur sërish me një...

Sulm me armë në shkollë në SHBA, humb jetën një person

Një person ka mbetur i vdekur në një shkollë të mesme në Noksvill të shtetit Tenesi pas një incidenti me armë zjarri që la...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën “Dhorkë Orgocka” po kryhen arnime për fushatë elektorale (film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...