- Advertisement -

TAG

Islanda

Ky është vendi i parë evropian që do të heqë të gjitha kufizimet anti-covid

Islanda do t’i heqë të gjitha kufizimet anti-covid duke filluar nga e shtuna duke u bërë kështu vendi i parë evropian që merr një...

Zero vdekje gjatë 2021-shit, njihuni me shtetin europian më të sukseshëm ndaj COVID-19

Në luftën kundër Covid-19, marrja e një vendimi në një moment të caktuar mund të bëjë diferencën. Aplikimi i masave të rrepta një javë...

Njihuni me shtetin e vogël në Europë që jeton sikur të mos ekzistonte pandemia

Në dallim nga vendet e tjera të botës që po luftojnë për vaksinimin e qytetarëve, izolimin, valën e re të epidemisë me variantet e...

Pandemia/ BE hap plotësisht kufijtë mes vendeve anëtare

Vendet e BE kanë filluar ndërkohë me hapjen e kufijve të brendshëm. Gjermania heq kufizimet e udhëtimit sot me shtetet e BE dhe ato...

Renditja e FIFA-s, Shqipëria fiton 2 pozicione, ndryshon podiumi

Kombëtarja shqiptare ndryshoi timonier për të ndryshuar kursin e një viti që nën drejtimin e C.Panuccit njohu vetëm rekorde negative. Ulja e Edi Rejas...

Euro 2020/ Shqipëria në një grup me kampionët e botës, Francën. Kosova me Anglinë

U hodh në Dublin shorti për fazën kualifikuese të Euro 2020, ku Shqipëria dhe Kosova mësuan kundërshtarët. Shqipëria do të jetë në grupin H, së...

Vendet me shkallën më të ulët të krimit, ja 10 shtetet më paqësore në botë

Indeksi Global i Paqes ka zbuluar listën me vendet më të sigurta në botë – listë e cila i rendit shtetet në bazë të asaj...

Pritje madhështore për futbollistët e Islandës

Islanda u kthye në shtëpi pas performancës surprizë që bëri në kampionatin Europian. Tifozët i kanë përgatitur ekipit një pritje madhështore. Rrugët ishin të mbushura...

Islanda, kënga e vikingëve bëhet virale (video)

Pas fitores së papritur me Anglinë lojtarët e Islandës së bashku me tifozët e tyre të zjarrtë kanë interpretuar në studium "këngën e vikingëve",...

Latest news

Protesta e BSPK, thirrje Kurtit të parandalojë grevën e përgjithshme

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës po mban një protestë në kryeqytet me kërkesën miratimin e Ligjit për Paga. Kryetari i BSPK-së, Atdhe...

Ndërron jetë papritur nënprefekti i Hasit

Ka ndërruar jetë në mënyrë të  papritur nënprefekti i Hasit Selman Geca. Mësohet se Geca ndërroi jetë pas një ataku kardiak. Lajmi është bërë i...

“Duhej të dukej si grabitje”, Nuredin Dumani rrëfen vrasjen e Fatmira Dedajt

Rrëfimi i Nuredin Dumanit dhe i Henrik Hoxhës ka shkuar në ngjarje të rënda që kanë nisur rreth 15 vite më parë. Viktima e parë...

Finalja e Conference League në Tiranë, zv.ministri i Brendshëm zbulon masat që do të merren

Finalja e madhe e Conference League zbret në  stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Ndërsa qeveria shqiptare vendosi të shpallë datën 25 maj si ditë...

Mblidhet sot grupi i PD, deputetët do përzgjedhin katër kandidatë për President

Grupi parlamentar demokrat do të mblidhet sot në orën 16:00 për të diskutuar emrat që do të dorëzojnë te maxhoranca për të marrë mbështetjen...
- Advertisement -