Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Euro 2020/ Shqipëria në një grup me kampionët e botës, Francën. Kosova me Anglinë

Nga Klodiana 0

U hodh në Dublin shorti për fazën kualifikuese të Euro 2020, ku Shqipëria dhe Kosova mësuan kundërshtarët.

Shqipëria do të jetë në grupin H, së bashku me Francën, Turqinë, Islandën, Moldavinë dhe Andorën.

Andi Lila, prej vitesh në Kombëtaren kuq e zi u shpreh optimist për grupin tonë:

“Mendoj se është një short shumë i mirë, një grup shumë i mirë. Ka skuadra, me të cilat kemi luajtur më përpara, si me Francën ashtu dhe me Turqinë. Moldavia dhe Andora, janë skuadra që ne duhet t’i mposhtim normalisht. Do të bëjmë surprizën për të shkruar sërish në Europian.”

KosovaGrupin A do të ketë përballë Anglinë, Çekinë, Bullgarinë dhe Malin e Zi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej