- Advertisement -

TAG

Anglia

Sankisonet e BE-së ndaj Rusisë mund të dëbojnë Presidentin e Çelsit nga Anglia

Mediat britanike bëjnë me dije se Presidenti i Çelsit, Roman Abramovich, nuk është parë në selinë e klubit në “Stamford Bridge” për muaj të...

Anglia “mund” Covidin/ Nga e hëna hiqen të gjitha masat anti-covid

Duke nisur nga java e ardhshme Anglia do t’i rikthehet normalitetit, duke hequr masat kufizuese Anti-Covid. Ky është dhe qëllimi kryesor i kryeministrit Britanik,...

Mbyllet gjithçka në Wembley, kuqezinjtë të pafuqishëm të lënë gjurmë me Anglinë

Një dramë e vërtetë është ajo që i ndodhi Kombëtares shqiptare në stadiumin Wembley të Londrës, aty ku gjigandët anglezë kanë shënuar plot 5...

Italia madhështore fiton Euro 2020 (film)

Italia është kampioni i ri i Euro 2020 pasi në finale e ka mposhtur Anglinë pas ekzekutimit të penalltive. https://www.youtube.com/watch?v=R9ftmd_jgYo Ndeshja nisi furishëm për Anglinë e...

Anglia siguron finalen e madhe ndaj Italisë (film)

Harry Kane i siguron finalen e madhe Anglisë duke mposhtur 2-1 në shtesa Danimarkën. Ylli i Tottenham realizoi me penallti në minutën e 104′ golin...

Zhbllokohet super ndeshja, Anglia kalon në avantazh ndaj Gjermanisë (film)

Pas pjesës së parë të mbyllur në barazim pa gola, Anglia ka arritur të shënojë në të dytën. Sterling ka mposhtu Neuer në minutën e...

Macron i bashkohet thirrjes së Merkel: Të vendosen kufizime të koordinuara për udhëtarët jashtë bllokut

Presidenti francez Emmanuel Macron i është bashkuar thirrjes së kancelares amerikane Angela Merkel për vendosjen e karantinës. Ai u ka bërë thirrje vendeve të BE...

Tifozët në ndeshjen me Anglinë, batuta e Andi Lilës: Kryeministri ka frikë se thonë “Rama ik!”

Kryetari i Sindikatës së Futbollistëve Profesionistë të Shqipërisë, Andi Lila, njëkohësisht edhe ish-futbollisti i Kombëtares, i ftuar në MCNTV ka folur në lidhje me...

Vaksinimi? Kooperativa e Tipit të Lartë, BE, ku ligjet i bëjnë Taulant Ballat

Nga Ilir Seci ...Deri në këto momente në Shtetet e Bashkueme të Amerikës janë vaksinue 22 % e popullatës bazue në grupmoshën mbi 60 vjeç...

Anglia do të dhurojë vitaminë D falas për 2.5 milionë banorë

Mbi 2.5 milionë njerën më të rrezikuar nga koronavirusi në Angli do të furnizohen me vitaminë D falas, bëri të fitur qeveria. Shtëpitë e kujdesit...

Latest news

“Po vdes”, Çiljeta publikon videon: Kam një …

Çiljeta Xhilaga është një nga emrat më të hershëm të estradës shqiptare. Këngëtarja është një ndër artistet më të ndjekura në Shqipëri dhe më...

E rëndë/ 25-vjeçarja gjendet e vdekur në mes të rrugës

Një 25-vjeçare është gjetur e vdekur ditën e sotme në rrugën “Lekë Dukagjini” në Prishtinë. Lidhur me ngjarjen e rëndë, vdekjen e saj e...

Covid-19/ Rriten frikshëm infektimet, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, rezulton se numri i të infektuarve me Covid-19 në vend është në rritje nga dita...

Grabitën 4 banesa, policia italiane arreston 4 shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 shqiptarë, pasi akuzohen për grabitjen e katër banesave. Sipas mediave italiane 4 shqiptarët nga mosha 22 deri në 37...

Bashkëshorti i saj erdhi nga Italia për ta kërcënuar, shqiptarja tregon historinë e dashurisë që nisi në 97-ën

“Në fund të fundit, e vërteta doli në pah, tani që zyra jote (naziste) në Tiranë është e mbyllur, duhet të jesh më e...
- Advertisement -