- Advertisement -

TAG

hudhra

Hudhra është 100 herë më efektive se antibiotikët!

Hudhra është një nga ushqimet më të fuqishme të natyrës. Është një nga arsyet që njerëzit që ndjekin dietën mesdhetare, jetojnë më gjatë dhe...

Konsumimi i përditshëm i qepëve dhe hudhrave zvogëlon rrezikun nga kanceri i gjirit

Një studim i bërë së fundmi sugjeron që konsumimi i qepëve dhe hudhrës, zvogëlon rrezikun e kancerit të gjirit tek femrat. Shkencëtarët e kanë analizuar...

Patëllxhanë në kos dhe hudhra, të shijshëm, të freskët plot shëndet të mirë

Kuzhina shqiptare është e pasur me receta të thjeshta e shumë interesante që na ushqejnë stomakun dhe shpirtin çdo ditë. E tillë është edhe receta...

Petulla të fshira, tradita shqiptare që ndjell shijen

Petullat e Fshira janë ndër gatimet më speciale të kuzhinës tradicionale shqiptare, ku në përgatitjen e tyre spikat zona e qarkut të Korçës. Fantastike për...

Mos i ndani këto ushqime nga dieta juaj, parandalojnë problemet me zemrën

Sëmundjet e zemrës janë ndër më të rrezikshmet në vendin tonë. Tensioni i lartë, kolesteroli i lartë, duhani, stresi, obeziteti, diabeti, alkooli janë disa...

Petulla në kos e hudhër, nga duart e arta të gjysheve

Nëse ka një kërkesë drejt nënave apo gjysheve për të gatuar diçka të mirë e të shijshme, padyshim në krye të listës së gatimeve...

Hudhra? Ja çfarë ndodh po ta përdorni (film)

Nuk vjen vetëm erë të keqe, kur e ha, por ka dhe shumë vlera të tjera. Cilat janë ato? Filmi më poshtë jua rrëfen. https://www.youtube.com/watch?v=nzmHn86gZEU Marrë...

Qumësht me hudhra kundër azmës, kollës, reumatizmës

Perimet, frutat dhe erëzat janë pjesë e disa prej kurave më të mira mjekësore që njeriu mund të përdorë kundër shumë sëmundjeve dhe çrregullimeve. Një...

9 kura natyrale kundër gërhitjes

Gërhitja është një problem që prek shumë njerëz në mbarë botën. Zhurma e bezdisshme e gërhitjeve gjatë natës, prish gjumin e çdo personi me...

Gjokse pule të marinuara

Gjokse pule të marinuara Në një qese plastike hedhim 4 lugë gjelle vaj ulliri, 2 thelpinj hudhër të grirë në rende, kripë, piper, lëngun dhe...

Latest news

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Vendimet e KLP, zgjatet me 3 muaj mandati i 6 prokurorëve (EMRAT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot, më 24.01.2022, mbledhjen plenare të radhës në praninë e 10 (dhjetë) anëtarëve, në mungesë për arsye shëndetësore,...

Të shtëna me armë brenda një universiteti, një viktimë dhe 3 të plagosur, autori vret veten

Një sulm me armë është raportuar në një Universitet në Gjermani. Raportohet se një student është vrarë dhe tre të tjerë kanë mbetur të...
- Advertisement -