- Advertisement -

TAG

Hollywood

Vrasja e Azem Hajdarit/ Hollywood do sjellë serialin “Haklaj” me të gjithë krimet mafioze

Historia e familjes Haklaj tashmë do të kthehet në një film Hollywood me 4 seri. I gjithë filmi do të flasë për shqiptarët e viteve...

Mesazhi prekës i aktorit të famshëm, “Kam miliona dollarë në bankë, por s’mund të ble dot shëndetin”

Morgan Freeman, aktori i njohur i filmave të Hollywood-it, ka lënë një mesazh prekës për gjithë njerëzit, pas një deklarate që ka bërë. Ai është...

Hollywood në zi, ndahet nga jeta aktori i njohur Danny Aiello

Ka humbur jetën në moshën 86 vjeçare aktori i njohur i Hollywood, Danny Aiello. Aiello është i njohur për rolet e tij në filmat “Do...

Shkatërrohet me kazmë ylli i Donald Trump në Hollywood

Donald Trump, nuk kanë ç'ti bëjnë por yllin që mban emrin e tij e kanë shkatërruar plotëisht. Ylli i kushtuar Donald Trump në Walk...

Stan Dragoti e James Belushi të veshur si arvanitas në Hollywood

Dy artistët shqiptarë me famë botërore në një fotografi me fustanellën shqiptare në vitin 1985. James Belushi dhe Stan Dragoti, dy artistët e mirënjohur shqiptarë...

Ce Soir (1939): Mbretëresha Geraldinë ka refuzuar ofertën marramendëse të Hollywood-it prej një milion dollarësh

Nga Aurenc Bebja* “Ce soir” ka botuar, të hënën e 24 prillit 1939, në ballinë, një shkrim në lidhje me ofertën marramëndëse që Hollywood-i i ka bërë...

Gjendet pranë një varri trupi i modeles shqiptare të zhdukur

Mediat ndërkombëtare njoftojnë se Policia e Los Anxhelosit ka gjetur një trup të gjetur hedhur në një varr të cekët dhe besohet se është...

Vret veten i dashuri i modeles shqiptare të zhdukur në Hollywood

Prej datës 23 shkurt modelja dhe aktorja shqiptare nga Maqedonia, Adea Shabani rezulton e zhdukur. Për herë të fundit ajo është parë në afërsi të shtëpisë...

Ngacmimet seksuale, denoncon edhe Jennifer Lopez

Valës së denoncimeve për molestime i është shtuar edhe Jennifer Lopez. Aktorja dhe kërcimtarja amerikane ka treguar në një intervistë për "Harper’s Bazaar" se...

25 mijë dollarë për studenten shqiptare të zhdukur në Hollywood

Një shumë prej 25 mijë dollarësh është vënë në dispozicion për të gjithë ata që japin informacion rreth studentes shqiptare të zhdukur në Shtetet...

Latest news

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e së martës në Korçë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë maternitetit të vjetër. I plagosuri...

Lirohet mjeku Edvin Prifti, ngel në burg gjyqtarja Hoxha

  Gjykata e Posaçme ka liruar kardiokirurgun Edvin Prifti, ndërsa në fuqi mbetet masa e pezullimit nga detyra. Ndërsa sa i përket gjyqtares Enkeleida Hoxha dhe...

892 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

KQZ regjistron koalicionin e PD “Aleanca për Ndryshim”. Miratohet dhe projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit, koalicionin e Partisë Demokratike, nën siglën “Aleanca për Ndryshim”. Partia Demokratike ka arritur koalicion...

Paketa mbёshtetёse anti-COVID për biznesin e vogёl/ Basha: Më 25 prill nuk do shihni më shtetin grabitqar

Ndërsa dëgjoi problematikat e biznesit dhe rrjedhimisht të qytetarëve gjatë takimeve në Njësinë 4 në kryeqytet, lideri i opozitës Lulzim Basha iu tregoi edhe...
- Advertisement -