- Advertisement -

TAG

halloween

Shqipnia vazhdon me qenë vend stalinist…

Nga Ilir Seci Fotot e vendosuna shtyllave në qendër te kryqytetit nji ditë mbas Halloween-it si dhe festimet e përvjetorëve të brigadave partizane me veteranë...

Kungulli si shenja dalluese e Halloween është merita e një zuzari

Shenja dalluese e Halloween-ve është kungulli, e cila e ka prejardhjen në ShBA. Por, ama arsyeja e përdorimit të kungullit me vrima me pamje të jashtme të frikshme...

Bëjeni më të këndshme festën për ju dhe fëmijët tuaj me “biskotat e Halloween”

Bëjini vetë ëmbëlsirat e një feste kaq të dashur, sidomos për fëmijët. Përgatitini bashkë me to dhe lëreni fantazinë t’ju drejtojë për të përgatitur...

Deputetët kanadezë festojnë Halloween-in në Parlament, ndërrojnë maskën e zakonshme?

"Për Halloween do vishem si deputetët tanë që të tremb njerëzit", ky ka qenë një nga statuset më të shpeshtë që shqiptarët kanë postuar...

Halloween/ Ministria e Arsimit lejon të festohet një festë me karakter fetar në shkolla

Nga Pastor Arjan Larashi ”Femijet me maska ne te gjitha shkollat e Tiranes per festen e Halloween" ishte njeri prej lajmeve te sotme ne televizionet kryesore....

A duhet ne shqiptarët të festojmë Halloween?

Nga Ilir Hoxholli Sipas një hulumtimi të thjesht që bëra për festën Halloween kuptova që në Amerikë si vendi që feston më shumë këtë festë...

Halloween-i nuk është festa makabre komerciale me kostume idiote, ka një origjjinë të veçantë

Nga Rexhep Rada  Nata e 31 tetorit po afrohet, është nata e fundit e Verës. Aktualisht njihet me emrin Halloween. Realisht nuk është ajo festë makabre...

Halloween, adoleshentët britanikë të “frikshëm” (foto)

Rrugët e Britanisë u “lanë në gjak” mbrëmjen e kaluar, teksa shumë të rinj dolën në rrugë duke u shfaqur të veshur me versione...

Amal Clooney në festën e përvitshme të Halloween (foto)

Ajo lindi binjakët e saj vetëm katër muaj më parë, por Amal Clooney ka treguar se ka mbetur në super formë. Bashkëshortja e George është...

Rrengu i Halloween alarmon policinë

Festa e Halloween është një nga më të preferuara në SHBA dhe veç garës për veshjen më të frikshme, një tjetër garë po aq...

Latest news

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon kualicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...

Ndryshon ligji në Gjermani: Postierët mund të hapin paketat në rast u duken të dyshimta

Gjermania ndryshon ligjin për Shërbimin Postar dhe detyron postierët që t’i dorëzojnë në polici paketat që u duken të dyshimta. Organeve të policisë dhe të...
- Advertisement -