- Advertisement -

TAG

greke

Nuk e kam menduar kurrë se Xhafaj mund të jetë kaq kurajoz, sa të godasë racizmin antishqiptar të grekëve

Nga Spartak Ngjela Turp për të djathtën shqiptare që dhe një nen patriotik që kemi bërë, e quajnë shkelje. Nuk më duhet fare kush është Fatmir...

Media britanike: Durrësi, perla e bregdetit shqiptar; Si ta njihni në vetëm dy ditë

Qyteti i dytë më i madh i Shqipërisë, Durrësi prej kohësh ka qenë porta dalëse e Ballkanit me botën. Grekët, Romanët dhe Bizantinët përdorën...

Majori anglez: Grekët kishin zili dhe urrejtje ndaj çamëve

Nga Nexhat Merxhushi Një nga zyrtarët më të lartë të misionit anglez në Shqipëri, majori Palmer, i cili kreu një udhëtim eksplorues në Greqinë e Veriut,...

Protestë para Ambasadës Italiane: Eshtrat tuaja të mos bëhen greke

Ndërkohë që një protestë zhvillohej sot nga një grup qytetarësh përpara kryeministrisë, për të kundërshtuara atë që ata e quajnë si faljen e detit...

Pa territoret shqiptare, Mali i Zi, Maqedonia, Greqia dhe Serbia do ishin vetëm “shprehje gjeografike”

Nga Spartak Ngjela Ku është nisur të shkojë Shqipëria dhe çfarë po bën korrupsioni shtetëror shqiptar sot për të shpëtuar kokën dhe paratë? Shqipëria është nisur...

Doda: Ushtari italian po lexohet si grek, po përdoren të vdekurit (film)

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Mesila Doda gjatë një interviste në Ora News ka deklaruar se sipas studiuesve një medalion i...

Pra një grek i vrarë në luftë paska më shumë vlerë se një çam që ka luftuar të njëjtin armik?

Nga Alket Veliu Derrkuci Napoleon, personazh i George Orwell në librin i tij brilant “Ferma e kafshëve”, spikati si derrkuci që hungërinte më shumë parrullën...

Ushtarë grekë apo ushtarë italianë?

Ditën e sotme kanë filluar gërmimet në fshatin Dragot të rrethit Tepelenë, për gjetjen e eshtrave të ushtarëve grekë të rënë gjatë Luftës së...

Dragoti midis dy zhvarrimeve të ushtarëve grekë të viteve 1985 dhe 2018

Nga Kastriot Dervishi Sot u kryen në Dragot të Tepelenës gërmime për zhvarrimin e ushtarëve grekë të vrarë gjatë Luftës Italo-Greke të viteve 1940-1941, në...

Media greke citon Idrizin: Grekët do të pretendojnë tokën shqiptare me varret e ushtarëve grekë

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi gjatë një interviste në Fax Tv deklaroi se  familjarët grekë nuk i marrin trupat e...

Latest news

“Dola kundër inceneratorëve”, Kryemadhi: Koka u ankua tek ish-kryetari i LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intehrim, Monika Kryemadhi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me denoncimin e saj për inceneratorët. Kryemadhi tha se eksponentë...

PD: Ka ardhur koha për ndryshim, më 25 prill Shqipëria fiton

Partia Demokratike, me anë të një reagimi në rrjetet sociale, shprehet se Shqipëria dështoi, sepse u mor peng nga Rama. Në reagimin e PD-së thuhet...

Ndërron jetë prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 mln eurove nga Thesari i Shtetit në Kosovë

Ka ndërruar jetë prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi. Mediat vendase raportojnë se Krasniqi u nda nga jeta rreth një orë më...

Basha zbulon detaje nga takimi me Kurtin: Si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të forcuar bashkëpunimin me Kosovën

Kryedemokrati Lulzim Basha priti pasditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin. Përmes një postimi në facebook Basha...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...
- Advertisement -