Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Surprizon aktorja e njohur greke: S’mund të iki nga kjo botë pa thënë se jam shqiptare

Nga Media 1

Shqiptarët janë shpërndarë aq shumë nëpër botë, dhe së fundmi po dalin vazhdimisht emra të njohur të cilët kanë origjinë shqiptare. Këtë herë ka qenë aktorja Irene Papas, e njohur deri më tani si greke, që ka rrëfyer se është shqiptare.  Ajo u bë e njohur në filmin “Odiseu”, në rolin e “Penelope”.

Në moshën 92 vjeçare ajo ka vendosur të zbulojë origjinën shqiptare.

“Unë nuk mund ta lë këtë botë duke mos e thënë të vërtetën. Unë jam shqiptare. Kam lindur në vitin 1926 dhe mbiemri im fillimisht ka qenë Leleku”, është shprehur Irene.

Loading...

Komente (1)

  1. Qesharake! Kjo besoj se eshte rubrika gazmore se qe ta ket thene Irene kte duhet te figure diku.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej