- Advertisement -

TAG

aktore

Thellohet skandali/ Ish-drejtori i Teatrit Kombëtar grek abuzoi seksualisht edhe me djem shqiptarë

Një skandal me përmasa të jashtëzakonshme ka plasur në Greqi. Policia e Athinës ka arrestuar ish-drejtorin e përgjithshëm artistik të Teatrit Kombëtar të Greqisë,...

Ema Andrea ndërmerr projekt në formë proteste: Ftoj të gjithë artistët të reagojnë

Pas rasteve të fundit të abuzimeve seksuale të raportuara në medie, ai i 15 vjeçares në Babrru nga roja i shkollës dhe i Adrianës...

“Duhet të përshtatemi me normalitetin e ri”, aktorja Andrea thirrje qytetarëve: Do na mungojnë përqafimet, por… (film)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ditën e sotme publikoi një video-mesazh të aktores së njohur shqiptare Ema Andrea, e cila iu bën thirrje qytetarëve...

Ndahet nga jeta aktorja e mirënjohur Marika Kallamata

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 89 vjeçare aktorja e mirënjohur e dhjetëra roleve në teatër dhe kinema, Marika Kallamata. Lajmin e...

“Balta deri në gju”, Inva Mula tregon pse e çoi vajzën tek familjet e pastreha (film)

Një mbrëmje unikale artistike u organizua të djelën, ku morën pjesë artistët më në zë të vendit. Qëllimi ishte mbledhja e fondeve për familjet e...

Meghan Markle akuzohet për plagjiaturë

Lajmi se Meghan Markle është rikthyer në botën e medias, jo si aktore, por si redaktore në revistën Vogue, pushtoi rrjetet sociale. Ajo do të...

Po artistët e kanë frikë Reformën në Drejtësi?

Foto e siguruar nga profili në Facebook i Gentian Gabës

Para se të bëhej këngëtare, Dua Lipa ka luajtur në serialin e famshëm në Kosovë (film)

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa tashmë është në majat e suksesit në industrinë muzikore. Kujtojmë se Dua Lipa para se të bëhej këngëtare, ishte aktore që...

Ndërron jetë aktorja e njohur Peggy Lipton/ Vajzat e saj: Gjithmonë do jetë feneri ynë

Aktorja e njohur e filmit "The mod squad", Peggy Lipton ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare. Lajmin e ka bërë të ditur CNN e cila...

Humb jetën në moshën 16 vjeçare, aktorja e njohur Mya-Lecia Naylor

Ditën e djeshme ka ndërruar jetë në moshën 16 vjeçare ylli britanik Mya-Lecia Naylor. Mya ishte pjesë e serialit të njohur të fëmijëve "Millie Inbetween"...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -