- Advertisement -

TAG

greke

Idrizi: Pse familjarët e ushtarëve grekë s’i marrin trupat e tyre atje? Se ecin me parimin: “Ku kemi varret, kemi atdheun”

Shpëtim Idrizi i ftuar në Fax Tv ka deklaruar se ndërtimi i varrezave për ushtarët grekë në Shqipëri shkel të gjitha konventat ndërkombëtare. Sipas Idrizit...

Seç është një radio greke që është përhapur si lia e dhenve në kafenetë e Tiranës

Nga Sokol Shameti Seç është një radio greke që është përhapur si lia e dhenve. E dëgjon në të gjitha kafenetë e Tiranës. Të thuash ti...

Shqipëria do ndërtojë 8000 varre të grekëve, Kotzias kërkon të zgjerojë kufirin detar

Ndërsa në Shqipëri është bërë publik vendimi i qeverisë Rama që ka miratuar ndërtimin e 8000 varreve të ushtarëve grekë në Korçë, vendi fqinj...

Takimi në Kretë, mediat greke: Nëse Shqipëria këmbëngul në nacionalizma, dëmton veten

Ministri i jashtëm Kotzias dhe homologu i tij shqiptar, Ditmir Bushati të shoqëruar nga delegacionet e të dy vendeve, nën masa të rrepta sigurie,...

Mediat greke: Shqiptarë të implikuar në rrjetin e falsifikimit të pasaportave të BE

Policia greke ka goditur një nga rrjetet më të mëdha të trafikut të emigrantëve, që i pajiste me pasaporta të falsifikuara, njoftoi media greke të...

Ambasadorja greke: Banorët e Himarës të trajtohen me kujdes

Gjatë një vizitë zyrtare në Vlorë, ambasadorja greke, Eleni Sourani ka preferuar të mos japë deklaratë politike rreth situatës së krijuar në vend. Sakaq,...

Llalla: Kishat katolike në Çamëri u kthyen në ortodokse greke gjatë periudhës osmane

Studiuesi Arben Llalla thotë se kur erdhën osmanët në Çamëri kishat ishin katolike. Por, ai thekson se gjatë kësaj periudhe kishat katolike u kthyen...

Niko, s’shajmë muzikën, sufllaqet e as grekët, por veç “fqinjët” si ty…

Nga Andrea Danglli “Grekë si Niko me shokë zgjohen nga zhurma e punës së shqiptarëve që i pastrojnë banesën, hanë sufllaqe aty ku punojnë shqiptarë,...

“Djalin ma rrahu për vdekje policia greke”, babai i Pëllumb Marnikollajt: Po na vrasin për herë të dytë

Kur ka kaluar një vit nga vdekja e të riut nga Lezha, Pëllumb Marnikollaj, si pasojë e dhunës policore në Greqi, ngjarja vijon të...

Trondit fansat diva greke: Jam shqiptare

E kush nuk është dashuruar me Penelopën e bukur greke. Me atë fytyrë të gdhendur mesdhetare që për besnikërinë ndaj dashurisë së saj thurte...

Latest news

“Dola kundër inceneratorëve”, Kryemadhi: Koka u ankua tek ish-kryetari i LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intehrim, Monika Kryemadhi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me denoncimin e saj për inceneratorët. Kryemadhi tha se eksponentë...

PD: Ka ardhur koha për ndryshim, më 25 prill Shqipëria fiton

Partia Demokratike, me anë të një reagimi në rrjetet sociale, shprehet se Shqipëria dështoi, sepse u mor peng nga Rama. Në reagimin e PD-së thuhet...

Ndërron jetë prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 mln eurove nga Thesari i Shtetit në Kosovë

Ka ndërruar jetë prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi. Mediat vendase raportojnë se Krasniqi u nda nga jeta rreth një orë më...

Basha zbulon detaje nga takimi me Kurtin: Si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të forcuar bashkëpunimin me Kosovën

Kryedemokrati Lulzim Basha priti pasditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin. Përmes një postimi në facebook Basha...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...
- Advertisement -