Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sherr masiv në burgun e Greqisë, 9 persona të plagosur, mes tyre dhe shqiptarë

Nga Ejona 0

Ditën e sotme në burgun e Avlonës në Greqi, një sherr i rëndë ka ndodhur mes të burgosurve ku mes tyre ka patur edhe shqiptarë.

Sipas mediave greke mësohet se janë plagosur 9 persona dhe ngjarja ka ndodhur si pasojë e një përleshje të egër, në të cilën janë përfshirë, të dënuarit grekë, shqiptarë dhe afganë.

Deri më tani bëhet e ditur se tre nga të plagosurit janë në gjendje kritike për jetën në spital.

Përplasja fizike ndodhi në katin e parë të burgut, por vazhdoi edhe gjatë kohës kur të burgosurit u kthyen në qelitë e tyre.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej