- Advertisement -

TAG

gjoba

Edi Rama rikthehet ne versionin kërcënuës/ Burg për ata që shkojnë për vizitë te mami në grup! (film)

Edi Rama ka paralajmëruar masa të ashpra për qytetarët që bëjnë grumbullime, qoftë politike, por jo vetëm, ndërsa tha se do të ndalohen kategorikisht,...

Policia e Shtetit mbledhje në sallë të tejmbushur, asnjë gjobë ndaj shefave që shkelin ligjin (foto)

Ndërkohë që autoritetet në varësi të qeverisë shqiptare marrin çdo masë ndëshkimore për penalizimin e qytetetarëve që shkelin rregullat e përcaktuara në Aktin Normativ...

Rama po zbavitet me shqiptarët

Nga Namir Lapardhaja Pasi “me të drejtën e mbretit” anuloi në facebook po ato gjoba që kishte urdhëruar në “shtetin e facebook-ut”, udhëheqësi që po mendon...

Dekreti i qeverisë italiane, dënimi me burg deri në 5 vjet kush shkel karantinën

Qeveria italiane përpiloi një listë me 29 pika me rregulla dhe kufizime deri në fund të emergjencës së COVID-19. Disa nga masat më ekstreme sipas...

Rama vendos masa ekstreme: Lëvizja në këmbë në 2 fasha oraresh, ndalohet dalja me persona të tjerë në krah

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar një tjetër kufizim sa i përket lëvzijes në këmbë. Në një status në Facebook, Rama tha se vetëm 6 orë...

Rama: Për mungesë dokumenti gjobitet drejtuesi i zyrës, qytetarit i konsiderohet i dhënë nëse kalon afati ligjor

Kryeministri Edi Rama vizitoi Ministrinë e Infrastrukturës dhe Transportit ku paralajmëroi të gjithë drejtuesit e zyrave përgjegjës të administratës shtetërore se nëse qytetarët nuk...

Policia Rrugore ndërmerr aksione masive në rrugët e vendit, 2078 gjoba dhe 34 të arrestuar

Me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore, Policia Rrugore ka ndërmarë një aksion “Tispol” gjatë të cilit katër shoferë janë arrestuar për drejtim të mjetit...

Parkimi në Tiranë: Çdo minutë, dy gjoba

Nëse jeton apo ke punë në qendër të Tiranës, një nga problemet me të cilat do të duhet të përballesh është parkimi. Tarifat e vendosura...

Ligji i ri për pedagogët: Gjoba deri në 30 mln lekë dhe largim nga puna

Ministrja e Arsimit e shkarkuar nga Rama, Lindita Nikolla hartoi projektligjin e fundit si ministre, duke përmbushur edhe një nga kërkesat e studentëve, vettingun...

S’lejohet më përdorimi i qeseve plastike, në fuqi gjobat

Prej ditës së djeshme ka hyrë në fuqi ligji që ndalon rreptësisht përdorimin e qeseve plastike. Bizneset që prodhojnë qeset, por edhe përdoruesit e...

Latest news

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...

16 humbje jete dhe 545 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë vijon të mbetet i lartë. Covid-19 ka marrë 16 jetë në 24 orët e fundit në...

Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Itali, tre të vdekur dhe dy të zhdukur

Moti i keq ka shkaktuar të paktën tre viktima në zonën e Nuorese-s në ishullin Sardegna të Italisë. Mediat italiane raportojnë edhe për dy të...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...
- Advertisement -