- Advertisement -

TAG

gjoba

Tiranë/ AKU bllokon disa subjekte, gjoba e konfiskime

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ushtruar një sërë kontrollesh të tregimit të mishit, duke gjobitur 9 prej tyre me 1 750 000 lekë. Gjithashtu, AKU...

Veliaj: Makina e mirë nuk është licencë për t’i marrë hapësirën atij pa makinë

Të kesh një makinë luksoze nuk do të thotë që të kesh të drejtë të bësh çfarë të duash.  Janë jo të pakta rastet...

Zhvendosni gjendjen civile aty ku jetoni, ose do gjobiteni

Vetëm 20 ditë kohë ka mbetur nga afati që Ministria e Brendshme ka përcaktuar për zhvendosjn e gjendjes civile. Pas 28 korrikut qytetarët që nuk...

Tiranë, ndërpriten 99 lidhje të paligjshme të ujit të pijshëm

Task-Forca e Bashkisë së Tiranës dhe Ujësjellës Kanalizimeve ka ndërprerë gjatë ditës së djeshme 99 lidhje të paligjshme si dhe ka vendosur 211 matës...

Google gjobitet nga BE, ja dëmi i madh që shkaktoi

Komisioni Europian ka gjobitur gjigandin e internetit Google me 2.42 milion euro, pasi ka konstatuar se kompania ka abuzuar me fuqinë që ka duke...

Nuk garantuan sigurinë për mishin, AKU gjobit 119 biznese

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka vijuar kontrollet në të gjithë vendin për garantimin e sigurisë ushqimore. Janë zhvilluar kontrolle në subjekte që tregtojnë mish...

Policia ndëshkon 1553 drejtues mjetesh vetëm gjatë 24 orëve (film)

Policia Rrugore ka ndëshkuar 1553 drejtues mjetesh me gjoba vetëm gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin për shkellje të ndryshme si:...

AKU gjobit 161 subjekte, nuk plotësonin kushtet

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer 1200 inspektime në 12 qarqet e vendit, për garantimin e sigurisë ushqimore. Nga këto inspektime ka rezultuar se 161...

“Blici Rrugor”, brenda një muaji policia vendos mbi 40 mijë gjoba

Policia e Shtetet ka dhënë detaje dhe shifrat e një muaji në kuadër të operacionit “Blici Rrugor”. Gjatë këtij operacioni brenda muajit shkurt janë...

Shkodër/ Arrestohen dhe 2 pjestarët e tjerë të bandës që u vinin gjoba tregtarëve

Numri i tregtarëve që kanë rënë pre e kësaj bande është mbi 350 Policia e Shkodrës ka arrestuar sot dhe 2 pjestarët e tjerë të...

Latest news

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...

16 humbje jete dhe 545 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë vijon të mbetet i lartë. Covid-19 ka marrë 16 jetë në 24 orët e fundit në...

Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Itali, tre të vdekur dhe dy të zhdukur

Moti i keq ka shkaktuar të paktën tre viktima në zonën e Nuorese-s në ishullin Sardegna të Italisë. Mediat italiane raportojnë edhe për dy të...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...
- Advertisement -