- Advertisement -

TAG

gjoba

Policia nuk kursehet as në fundjavë, gjoba 2055 personave që nuk zbatuan masat anticovid

Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Gjatë fundjavës, shërbimet e...

Pa maska në rrugë, gjobiten mbi 1400 persona në 24 orët e fundit

Policia ka ndëshkuar 1672 persona  të cilët lëviznin pa maskë, 1451 prej tyre janë konstatuar duke ecur në rrugë pa maskë, ndërsa 221 të...

Thyen masat anti-Covid, policia gjobit 984 qytetarë

984 qytetarë janë gjobitur nga uniformat blu pasi janë konstatuar pa maska mbrojtëse në kundërshtim me masat anti-Covid. Sipas policisë pas kontrollit të ushtruar një...

Thyen masat anti-Covid, gjobiten 1113 persona dhe 2 subjekte

1113 persona janë gjobitur për shkak se thyen rregullat anti-covid, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit 890 persona janë gjobitur për mosvendosjen e maskave...

Lëviznin pa maska, gjobiten 1231 qytetarë

Në kuadër të zbatimit të masave kufizuese gjatë fundjavës janë gjobitur 1231 qytetarë të pabindur që nuk kanë mbajtur maskën në rrugë. Policia bën me...

Mira Rakacolli shkeli masat anti-COVID, kurse qytetarët gjobiten përditë. Kel Demi: Këta janë “bira kumbullash” (film)

“Mira Rakacolli duhet të japë dorëheqjen, megjithë Komitetin e saj idiot”,- ka thënë Enkel Demi pasi Mira Rakacolli u kap në një mbledhje partiake...

Nuk zbatuan masat anti-Covid, gjobiten 289 qytetarë

Nuk zbatuan masat anti-Covid, gjobiten 289 qytetarë në 24 orët e fundit. Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore kanë evidentuar dhe ndëshkuar me...

Thyerja e masave anti COVID, gjobiten 1357 qytetarë gjatë ditëve të fundit

Gjatë katër ditëve të fundit në kuadër të zbatimit të masave anti Covid kamë ndërshkuar 1357 qytetarë. Sipas policisë si rezultat i këtyre kontrolleve, gjatë...

Gjatë 24 orëve gjobiten 431 qytetarë, lëviznin pa maskë

Gjatë 24 orëve 431 qytetarë janë ndëshkuar nga policia pasi janë kosntatuar pa maskë. Po ashtu Policia raporton se 4 subjekte janë gjibitur me 1.000.000...

Gjoba pas ditëlindjes së aktorit, Meta: Marrëzi, unë jam shembull i përgjegjshmërisë (film)

Presidenti i Republikës Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Log” me gazetarin Endri Xhafo në ABC, komentoi vendimin e policisë për gjobën e vendosur...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -