- Advertisement -

TAG

gjoba

Falen të gjitha gjobat për deklarimet e vonuara për TVSH, sigurime, pasqyra financiare

Të gjithë ata që kanë deklaruar me vonesë deklaratat e sigurimeve, tatimit mbi vlerën e shtuar, të pasqyrave financiare apo destinimit të fitimit mund...

Sensibilizimi/ Tahiri: Vendosni rripin e sigurimit

Tahiri: Vetëm në 2016-tën  29 jetë janë shpëtuar nga rripi i sigurimit Sfida e këtij viti për policinë e shtetit është që të bindi çdo...

Ekonomistët: Gjoba për parapagimin e tatim fitimit po falimenton bizneset

Përveç kundërshtimit të masës nga ana e biznesit, gjoba u cilësua e lartë dhe penalizuese gjatë diskutimeve të fundit të ndryshimeve në ligjin e...

UEFA gjobiti dy herë Shqipërinë për sjelljen e tifozëve

UEFA  ka gjobitur Federatën Shqiptare të futbollit, për flakadanët dhe tymueset të hedhura në fushë nga grupimet e tifozërive, në ndeshjen, si në atë...

Policia valë gjobash për rripin e sigurimit

Policia e Shtetit bëri me dije se gjatë fundjavës janë gjobitur plot 492 qytetarë për mos vendosje të rripit të sigurimit. Ndërkohë, janë vendosur gjithsej...

Po policinë kush e gjobit?

Nga Klodiana Qamo dhe Rexhina Biba Nuk ka shumë që po zbatohet me vullnet të plotë rregulli i vendosjes së rripit të sigurimit. Kjo është...

AKU, valë gjobash në tregjet e Tiranës

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka vendosur një seri masash ndëshkimore, nga gjobat deri në paralajmërimet për bllokim aktiviteti. AKU ka kryer këtë të martë...

Vendimi/ PD do të paguaj 2 nga 7 gjobat e vendosura nga Bashkia e Tiranës për protestën e 8 dhjetorit

Gjykata  Administrative  vendosi  që PD  të paguajë 20 mijë lekë gjobë për protestën e 8 dhjetorit. Gjykakata ka shfuqizuar pesë nga shatë gjobat e vendosura...

Kalimash/ Policia ndëshkon dhjetra shoferë

2.124 masa administrative janë vendosur nga policia kundrejt drejtuesve të automjeteve, gjatë 24 orëve të fundi. Policia e Shtetit sqaron se, u është pezulluar leja...

Tatimet/ Kontroll 6600 bizneseve, nuk vendosin gjoba

Tatimet kanë kontrolluar rreth 6600 biznese në të gjithë vendin që në fillim të muajit gusht kur edhe nisi fushata sensibilizuese për kuponin tatimor. Zv/Drejtori...

Latest news

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...

16 humbje jete dhe 545 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë vijon të mbetet i lartë. Covid-19 ka marrë 16 jetë në 24 orët e fundit në...

Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Itali, tre të vdekur dhe dy të zhdukur

Moti i keq ka shkaktuar të paktën tre viktima në zonën e Nuorese-s në ishullin Sardegna të Italisë. Mediat italiane raportojnë edhe për dy të...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...
- Advertisement -