- Advertisement -

TAG

Gjermania

Vendet ku mund të udhëtohet pavarësisht koronës

Sezonit veror në Evropë ngadalë po i vjen fundi. Në shumë vende numri i infeksioneve me korona po rritet sërish. Vendet po mbrohen me...

TIA, njoftim të rëndësishëm për pasagjerët që udhëtojnë në Gjermani dhe Belgjikë

Aeroporti i Rinasit ka bërë një njoftim për të gjithë pasagjerët që udhëtojnë  në Belgjikë dhe Gjermani. TIA bën të ditur se për të udhëtuar...

DW: Helmimi i Navalny-t, Gjermania merr kurs konfrontimi me Rusinë

Deklaratë e ashpër e qeverisë gjermane, vetë kancelarja Merkel flet për “përpjekje për vrasje me helmim”. Helmimi i opozitarit rus, Aleksej Navalny bën që...

Tensionet në detin Mesdhe, Gjermania thirrje Greqisë dhe Turqisë: Zgjidhni mosmarrëveshjet

Gjermania i bëri thirrje urgjente Greqisë dhe Turqisë të zgjidhin mosmarrëveshjen e tyre mbi pretendimet për të drejtën për të shfrytëzuar burimet natyrore në...

Dëbimet nga Gjermania, shqiptarët dhe italianët kryesojnë listën

Ministria e Punëve të Brendshme të Gjermanisë e pranon, se hyrja në fuqi e ligjit për kthimin e rregulluar të refugjatëve e azilkërkuesve pa...

Të kthyerit nga Kosova më të infektuarit në Gjermani, shumica e mohojnë prej karantinës

Pushuesit e kthyer nga Kosova renditen tek më të infektuarit në Gjermani aktualisht. Takimet familjare përmenden si arsye. Por më i rrezikshëm është injorimi...

Evropa në gjendje alarmi nga Covid, Rumania shteti më i prekur, pas tij Gjermania dhe Franca

Janë 20.620.847 raste me covid-19 zyrtarisht të infektuar në gjithë botën, më shumë se gjysma në Amerikë. Shtetet e Bashkuara janë vendi më i...

Indiferentizmi i gjermanëve për vendimin e Trumpit

Nga Auron Dodi Trumpi nuk i pyeti gjermanët për tërheqjen e trupave, atyre u mbetet vetëm ta regjistrojnë vendimin e tij. Por vetëbesimi i Gjermanisë...

DW: Gjermania në prag të valës së dytë të pandemisë, numri i infektimeve, në rritje

Mecklenburg-Vorpommern, Hamburgu, Berlini, Brandenburgu, Schleswig-Holsteini dhe Nordrhein-Westfalen janë landet e para që deri nga mesi i javës së ardhshme fillojnë mësimin e rregullt shkollor. Pas pushimeve...

Gjermania propozon testime falas për COVID-19, ja kush përfiton

Gjermania do të propozojë teste falas të COVID-19 për udhëtarët që rikthehen në vend dhe do të vendosë qendra depistimi në aeroporte për personat...

Latest news

“Dëgjo këtu ti pe*erast m*ti!”. Deputeti kërcënohet “live” në mbledhjen e Komisionit të Integrimit (film)

Komisioni për Integrimin Evropian është mbledhur ditën e sotme për të diskutuar mbi procesin e hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Por, më...

Fauci: Mbi 50% e të infektuarve me Covid janë si pasojë e rasteve asimptomatike

“Ne kemi gabuar për sa i përket rasteve asimptomatike. Ajo që  ne nuk  dinim në fillim është  se rreth 40-45% e rasteve në total...

62 raste të reja dhe 1 i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Një person ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik...

Policia e Durrësit ndalon 14-vjeçarin, në çantën e dorës i gjendet një pistoletë

Policia e Durrësit ka ndaluar ditën e sotme një 14-vjeçar, të cilit gjatë një kontrolli rutinë i është gjetur një armë zjarri pistoletë tip...

Shkrimtari Roberto Saviano: Klanet e Tiranës dhe Shkodrës kontrollojnë drogën në Romë

Atentati ndaj një 38-vjeçari shqiptar në plazhin e Torvaianica në periferi të Romës ka tërhequr një vëmendje të madhe në shtypin italian. Bëhet fjalë...
- Advertisement -