- Advertisement -

TAG

gent cakaj

Ish-ministri i Jashtëm, Gent Cakaj çon Ramën dhe Metën në gjyq

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta pritet të përballen në një seancë gjyqësore në Gjykatën Kushtetuese në lidhje me kompetencat për dekretimin e...

Pasuria e deklaruar e Gent Cakajt nuk i justifikon shpenzimet

Ish-ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj rezulton me burime të pamjaftueshme financiare për të mbuluar shpenzimet e tij në vitin 2018. BIRN Gent...

Cakaj tregon se ç’do të bëjë pas largimit nga qeveria. Do bëhem doktor! (film)

Gent Cakaj u ka dhënë fund fjalëve se do t’i bashkohet Partisë Demokratike të Kosovës, pas dorëheqjes në Tiranë. Cakaj ka thënë që për...

Ore, ky Gent Cakaj nga çfarë detyre u dorëhoq?!

Nga Ylli Manjani Regjistrat publikë të Republikës së Shqipërisë nuk e njohin si ministër. Ndërsa si zëvendësministër ishte njëri prej 20 e kusur syresh që ka...

U përpoq të recitonte vargjet e Naimit, “ministri më i lexuar” i Ramës bëhet lëmsh (film)

2 Mars 2019 Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, ishte i pranishëm në Samitin e II të Diasporës, ku dha çmimin “Diaspora dhe angazhimi...

Cakaj dorëzon dorëheqjen tek Rama: Do angazhohem si kandidat për deputet në zgjedhje

Gent Cakaj ka mbyllur kapitullin i tij si ministër i jashtëm në detyrë duke u rikthyer në kabinetin qeveritar. Përmes një statusi në Facebook, Cakaj...

Ndryshimet në qeveri, PD: Vendit nuk i duhen arnime të vjetëruara, por ndryshim

Partia Demokratike ka reaguar pas largimit të Gent Cakajt nga posti i ministrit të Jashtëm, zëvendësimit të tij nga Olta Xhaçka dhe emërimit të Niko...

Cakaj jep dorëheqjen/ Olta Xhaçka merr ministrinë e Jashtme, Peleshi te ministria e Mbrojtjes

Gent Cakaj ka dhënë dorheqjen nga posti i ministrit të Jashtëm, vendin e tij do e zërë Olta Xhaçka. Ish-zv.kryeministri Niko Peleshi është rikthyer...

Gent Cakaj i kërkon Serbisë ta njohë sa më parë Kosovën: S’mund të ketë bashkëpunim pa njohje të ndërsjelltë

Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bën me dije se në mbledhjen virtuale të ministrave të jashtëm në kuadër...

Negociatat po zhvillohen në fshehtësi dhe errësirë, ku qëndron hileja?

Nga Boiken Abazi Edi Rama dhe Gent Cakaj u deklaruan sot publikisht duke thënë se Greqia ka të drejtë të zgjerohet tani në Detin Jon...

Latest news

Policia shton kontrollet në lokale për festat e 7-8 Marsit, 792 qytetarë të gjobitur

Kontrolle të shtuara për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese anticovid, në kuadër të ditëve festive 7 dhe 8 Mars, me qëllim parandalimin e...

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...
- Advertisement -