- Advertisement -

TAG

gazetaria

Pse gazetaria duhet të shkëputet nga Facebook-u?

Të largohesh nga Facebook-u, tingëllon si gjë e thjeshtë, por nuk është e tillë. Kur është momenti i duhur për gazetarinë që të shpallë...

Rama “leksion” për gazetarinë, e pranon: S’jam njeriu i duhur për të folur për median

Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në një konferencë të organizuar nga OSBE për gazetarinë. Rama dukej se nuk ndihej i qetë në një...

Jemi gazetarë, nuk jemi armiku

Nga Nikolas Kristof Ah sikur Presidenti Trump të denonconte neonazistët, me po atë pasion që denoncon dhe po aq sinqerisht sa sulmon gazetarët. A do të...

Zhurma si rrugë e shkurtër e gomerëve. Madhështia dhe mjerimi i gazetarisë.

Nga Indro Montanelli Di që shumë prej jush janë të interesuar ndaj gazetarisë dhe mjeteve të komunikimit. Unë këtë pasion fillova ta kultivoja që nga...

Prap e mbyti babai vajzën…?!

Nga Lutfi Dervishi Dy vjet më parë saktësisht në 10 gusht në portale u shfaq “lajmi” se një baba në plazhin e Dubait e la...

Gazetari ishte, kur pullë të kuqe s’kishte

Nga Andreas Dushi Më ka pëlqyer përherë gazetaria dhe për këtë arsye qëndroj i mirëinformuar me lajmet më të fundit që shpalosin portalet online, të...

Stenografia dhe gazetaria

Nga Ilva Tare Fitorja e Donald Trump shënoi dështimin më të madh të standardit të raportimit dhe përcjelljes së mendimeve apo shqetësimeve të qytetarëve në...

Latest news

Heqja e Vetos nga Bullgaria, Ngjela: Kushtet në favor të Shqipërisë, kërkesa e SHBA-ve…

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar heqjon e vetos nga parlamenti Bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut. Ngjela është shprehur se kjo lëvizje është në favor...

“Putin i lumtur”, Cramon: Samiti i BE me liderët e Ballkanit Perëndimor dështim i madh

“Dështim të plotë” e ka quajtur raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, Samitin e Bashkimit Evropian me liderët e Ballkanit Perëndimor. Përmes...

Rama “shpërthen” ndaj BE-së: Të ngadaltë, statusi i kandidatit është si një pilulë kundër depresionit

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për France 24, ka aspërsuar tonet ndaj BE-së. Si pilulë kundër depresionit e ka cilësuar kryeministri rrugëtimin e gjatë...

Me 190 km/h, makina inteligjente kap “pilotin” e rrugës në By Pass-in e Fierit

Makina inteligjente dhe radari automatik kanë kapur “mat” një shofer, i cili po “fluturonte” në rrugë me 190km/h në By Pass-in e Fierit, Ndërkohë kontrollet...

Karamuço: Kush është “çelësi”, zyrtari i lartë shqiptar tentoi t’i shesë informacione sekrete diplomatit të huaj

SHISH ka publikuar raportin për vitin 2021 , ku ka shkruajtur se një prej zyrtarëve të lartë të kabinetit qeveritar është munduar të shesë...
- Advertisement -