- Advertisement -

TAG

Gazetaret

Ministria e Jashtme thirrje gazetarëve: Dorëzoni pasaportat e shërbimit, ose do detyrohemi të…

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme i ka bërë thirrje mediave dhe gazetarëve, që të dorëzojnë pranë këtij institucioni pasaportat diplomatike. Përmes një njoftimi...

“Mediat janë skandaloze”, Marin Mema i kthehet Ramës: Nuk jemi macja e zezë, sjellim zërin e qytetarëve

Në mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, që po mbahet në Kryeministri nuk kanë munguar replikat dhe diskutimet. Kryeministri Edi Rama nuk nguroi që edhe...

Ministria e Mbrojtjes apel gazetarëve: Mos u futni në brendësi të godinave të dëmtuara, lëkundjet vazhdojnë

Ministria e Mbrojtjes u bën apel gazetarëve dhe operatorëve që janë në terren dhe raportojnë për situatën nga tërmeti që të mos futen në...

Edi Rama në mbledhje qeverie: Gazetarët po bëjnë krime. Do i mbyllim fare kanalet (film)

Kryeministri Edi Rama e ka hapur mbledhjen e qeverisë me kërcënime ndaj gazetarëve, mediave, rrjeteve sociale dhe teorive konspirative. Ata janë gjetur fajtorë nga...

Meta i përgjigjet gazetarëve: Mezi pres të kthehem tek Parlamenti

Kreu i Shtetit, Ilir Meta i është përgjigjur interesimit të gazetarëve, pas planit të hetimit të maxhorancës që e kërkon në Kuvend për ta...

Vokshi: Liria e shtypit ndodhet nën kthetrat e diktatorit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi thotë se liria e shtypit në Shqipëri ndodhet nën kthetrat e diktatorit. Përmes një postimi në “Facebook”, Vokshi shprehet...

Nepotizëm në qeveri? Gent Cakaj “dhëndëri” i Edi Ramës? Nëse jo përse nuk e përgënjeshtron?

Para disa javësh Gent Cakaj doli në një konferencë për shtyp dhe komunikoi shkarkime diplomatësh, sepse i akuzoi ata për nepotizëm. Madje, në këtë...

Gazetarët sot ngrihen në protestë: Përballemi me ata që kanosën lirinë e medias

Sot në orën 16:00-17:00 është paralajmëruar një tjetër protestë para Prokurorisë së Përgjithshme, kësaj here nga rradhët e gazetarëve. Marrë shkas nga sulmet e fundit...

“Eh o kadrinj sa stinë si kjo do kaloni akoma”, Rama reagon për protestën e studentëve

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar sërish lidhur me protestat studentëve, të cilët kërkojnë nga Qeveria dhe Ministria e Arsimit, plotësimin e kërkesave të tyre,...

Edi Rama sulmon përsëri gazetarët: Andi, Ylli, Arturi, Qimi… janë “Kadrinj”

Kryeministri Edi Rama ka mprehur përsëri shpatën ndaj gazetarëve në emisionin “Java” në RTSH. Ja çfarë ka thënë ai për kritikët e tij në...

Latest news

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...
- Advertisement -