- Advertisement -

TAG

Gazetaret

Çështja e vaksinës, ambasada ruse i përgjigjet Ramës: Na vjen keq që vullneti ynë i mirë u mor si provokim

Ambasada ruse në Shqipëri ka reaguar ndaj komenteve që bëri kryeministri Edi Rama ditën e djeshme në lidhje me çështjen e vaksinës. Ditën e djeshme,...

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

Media dhe gazetarët

Nga Edi Oga Media e lirë është e pamundur! Media kushton, pra konsumon para, të cilat vijnë nga diku, duke e bërë automatikisht median kliente të...

La Reppublica: Kryeministri shqiptar tashmë (një artist) i gjithëpushtetshëm

Gazeta italiane “La Repubblica”, i ka kushtuar një artikull qeverisjes së Edi Ramës, ku shkruan se si kryeministri shqiptar tashmë është bërë (një artist)...

“Shpërndarje paniku”: Policia përndoqi gazetarët pas tërmetit dhe COVID-19

Policia e Shtetit kërkoi ndjekjen penale të një duzine qytetarësh - shumica e tyre gazetarë dhe drejtues mediash, me akuzën se shpërndanë panik pas...

Edi Rama humb toruan/ Shan mbarë e prapë gazetarin (film)

Nuk e ka patur të thjeshtë kryeministri Edi Rama përballjen me dy gazetarët Enton Abilekaj dhe Andi Bushati në emisionin “Open” të Eni Vasilit...

Koronavirusi/ Mark Zuckerberg jep 100 milionë dollarë për të ndihmuar gazetarët dhe mediat

Themeluesi i rrjetit social “Facebook”, Mark Zuckerberg, ka njoftuar se po investon 100 milionë dollarë në një fond të ri që përkrah gazetarët në...

Presidenti Meta ka një mesazh falenderimi për gazetarët: Punë heroike në shërbim të informimit publik

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka falenderuar në mënyrë të veçantë të gjithë gazetarët në vend, të cilët në këtë kohë të vështirë pandemie...

Ndalimi i Henri Çili/ Meta: Nuk do të habitesha sikur Lubonja dhe Artur Zheji të arrestoheshin si drejtues të Camorra-s

Presidenti Ilir Meta në një dalje të jashtëzakonshme për mediat ka komentuar ndalimin e botuesit dhe themeluesit të  UET, Henri Çili. Meta deklaroi se në këtë vend...

Kush fshihet pas kostumit të kryeministrit të Shqipërisë?

Nga Erges Eskiu Disa detaje nga shfaqja e djeshme. Nuk lejon ta ndërpresin, por ai i ndëpret pafund gazetarët kur ata mundohem të bëjnë pyetje. Kapet pas...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -