- Advertisement -

TAG

Gazetaret

Rama i drejtohet gazetarëve: Keni marrë ndonjë gjë apo jeni esëll? (film)

Pas 7 vitesh në qeveri kryeministri Edi Rama thotë se në luftën kundër krimit nuk ka patur aleatë as prokurorët as gjykatësit. “Nuk ka qenë...

Kthimi i anti-shpifjes, gazetarët: Shans për qeverinë që të tërheqë dy ligjet, beteja do vijojë deri ne Strasburg

Gazetarët nuk kanë ndalur betejën kundër paketën anti-shpifje që u kthye në Kuvend për rishqyrtim edhe nga Presidenti Ilir Meta. Gazetari Gjergj Erebara mendon...

Rama acarohet me gazetarët: Gra dhe vajza që hidhen si prostituta, Mark Marku duhet markuar me pullë të kuqe

Kryeministri Edi Rama acarohet me gazetarët nga foltorja e Kuvendit, duke i cilësuar gratë dhe vajzat si prostituta që hidhen në tezgat e tyre dhe shërbëtorët...

Si e akuzoi Rama, Ylli Rakipin për shpifje, dy javë përpara se të publikohej vjedhja tek Unaza e Re (Film)

Në kohën kur kryeministri Edi Rama, po miraton një paketë ligjesh, që synon censurën dhe  kontrollin mbi median online, me anë të dy institucioneve,...

Artur Zheji: Akoma jemi te abetarja e demokracisë, do rezistojmë!

Gazetari dhe analisti i njohur, Artur Zheji, ka zbritur para Parlamentin ndërsa i është bashkuar protestës së gazetarëve dhe mediave kundër paketës “anti-shpifje”. Në një...

Abilekaj: Gazetarë ejani në protestë, të refuzojmë regjimin diktatorial

Gazetarët janë mbledhur para Kuvendit për të protestuar kundër “paketës antishpifje”. Në një prononcim për Oranews, gazetari Enton Abilekaj i bëri thirrje të gjithë...

Sot miratohet paketa anti-shpifje, gazetarët protestë përpara Parlamentit

Kuvendi do të miratojë sot “paketën antishpifje” e cila është kundërshtuar fort nga gazetarët, aktivistët, analistët por edhe organizmat ndërkombëtare. Ndërkohë, gazetarë të ndryshëm,...

Paketa Anti-shpifje/ Ylli Rakipi: Gazetarët të luftojnë, ky do të jetë fundi i diktatorit Rama

Gazetari Ylli Rakipi, komentoi paketën "Anti Shpifje" dhe përpjekjet e kryeministrit Rama, për të goditur dhe kontrolluar median në vend. Në një lidhje direkte me...

Andi Bejtja kolegut të tij: Ore, ti mund të thuash edhe që Fevziu ka flokë, po s’ka flokë… (film)

Situata politike ka përplasur sërish në debatin televiziv dy gazetarët e mirënjohur Alfred Peza dhe Andi Bejtja. https://www.youtube.com/watch?v=etKBqB0my9w&feature=emb_title Ja debati në studion e emisionit “Opinion” në...

Latest news

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje. Serbia ka nisur vaksinimin...

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...
- Advertisement -