- Advertisement -

TAG

gaz lotsjellës

Tirana zbardhet nga gazi lotsjellës/ Barbaria e Ramës nuk kursen protestuesit

Për të tretën ditë rradhazi Tirana zbardhet nga gazi lotsjellës, që nuk lejohet të përdoret as në luftë. Forcat e rendit e hedhin atë...

Bejruti s’gjen qetësi/ Protesta të dhunshme dhe përleshje me policinë: Është koha të shpërthejmë (film)

Mijëra libanezë të zemëruar nga udhëqesëit e tyre kanë dalë në rrugë, pas shpërthimit në Bejrut që i mori jetën të paktën 154 personave. Mediat...

Policia e Kosovës konfirmon dërgimin e gazit lotsjellës në Shqipëri: Me firmën e Pacollit dhe Mustafës (film)

Policia e Kosovës me anë të një deklarate zyrtare për shtyp ka konfirmuar se është huazuar gaz lotsjellës për Policinë shqiptare gjatë vitit të...

Balliu akuzon policinë: Hodhën gaz lotsjellës në ambiente të mbyllura, goditën me gurë banorët

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu ka akuzuar policinë se ka ushtruar dhunë barbare ndaj banorëve të Astirit dje gjatë aksionit për prishjen e 33...

Me fraktura në trup dhe dhëmbë të thyer/ 80 vjeçari Çerçiz Jaçe rrëfen terrorin në Astir (film)

Pas disa orësh qëndrimi në spital, ku ndodhet ende, 80-vjeçari Çerçiz Jaçe rrëfen dhunën policore sot te “Unaza e Re”. Në një intervistë ekskluzive për...

Dalin pamjet e aksionit të policisë ndaj banorëve të unazës së re (Film)

Që prej mëngjesit të sotëm IKMT ka nisur sot shembjen e banesave tek Unaza e Re me mbështetjen e qindra forcave policore të cilat...

U helmua nga gazi lotsjellës në Shkodër/ Daja i foshnjes 1 muajshe: I dilte shkumë nga goja, nuk merrte dot frymë (foto)

Një skandal i paprecedentë ka ndodhur dje në qytetin e Shkodrës, ku gazi i hedhur nga forcat policore ka helmuar rëndë një foshnje 1...

Kukës/ Protestuesit i vënë kavën derës së KZAZ-së dhe djegin goma, humb ndjenjat efektivi (live)

Protestuesit në Kukës duket se janë nga më të vendosurit për largimin e materialeve zgjedhore nga KZAZ-ja në zbatim sipas tyre, të dekretit të...

Mediat e huaja jehonë protestës: Opozita ende në rrugët e Tiranës

Protesta e mbrëmshme e opozitës së bashkuar në Tiranë ka patur jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. BBC i ka dedikuar një hapësirë ngjarjes së djeshme...

“Fox News” raporton protestën: Mijëra vetë rrethojnë Parlamentin shqiptar dhe kërkojnë zgjedhje të reja

Rrjeti i njohur televiziv amerikan, “Fox News”, ka raportuar protestën e bashkuar të opozitës mbrëmjen e djeshme ku u shoqërua me tensione. “Fox News” raporton...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -