Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Me fraktura në trup dhe dhëmbë të thyer/ 80 vjeçari Çerçiz Jaçe rrëfen terrorin në Astir (film)

Nga Ejona 0

Pas disa orësh qëndrimi në spital, ku ndodhet ende, 80-vjeçari Çerçiz Jaçe rrëfen dhunën policore sot te “Unaza e Re”.

Në një intervistë ekskluzive për syri.net, 80 vjeçari tregon se si policia sulmoi qytetarët me gaz lotsjellës, shkopinj gome dhe grushta.

“U futëm në banjo. Atje u helmuam të gjithë dhe dolëm. Sa dola, dy policë nga ndërhyrja e shpejtë më tërhoqën zvarrë. Pastaj më qëlluan me dy grushta nën nofull. Ikja tutje, më tërhoqën zvarrë prapë. Nuk isha në gjendje as të flisja, as të… Kur e mblodha çik veten i pyeta: kush më qëlloi nga ju? Jo ti je zhgaravitur vetë… Ty të vraftë Zoti, i thashë, ndërsa ai mu përgjigj: unë nuk besoj fare në Zot”, rrëfen 80-vjeçari.

80-vjeçari, duhet theksuar se, vuan nga disa sëmundje kronike si diabet, zemër dhe tension ndërsa ditën e sotme policia i shkaktoi atij fraktura në trup dhe 3 dhëmbë të thyer.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej