- Advertisement -

TAG

Unaza e re

IKMT nis aksionin tek Unaza e Re, pritet të shemben dy objekte të mëdha

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit ka nisur këtë të martë aksionin për prishjen e objekteve, që pengojnë projektin e Unazës së Re. Aksioni i...

Identifikohet dhe arrestohet 49-vjeçari që hodhi kapsolla në protestë

Policia e Shtetit ka identifikuar dhe ndaluar 49-vjeçarin Arben Qyrani, me banim tek Unaza e Re, Tiranë, autori i hedhjes së kapsollave në tubimin e...

Aksioni tek Unaza/ Mbi 300 forca policie zbresin në terren, shemben 6 objekte

Mëngjesin e sotëm në unazën e re në zonën e Astirit, ku ka nisur prishja e objekteve në lotin e dytë që preket nga...

Qeveria rikthehet te Unaza e Re. Rifillojnë prishjet

Qeveria i rikthehet qysh pa gshirë mirë dita prishjeve tek Unaza e Re. projekti i saj i ndërtimit nuk po njeh më mungesa pas...

Basha: Prokuroria është bërë palë me qeverinë, nuk heton më vjedhjet apo hajdutët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar për çështjen e protestuesve të Unazës së Re. Basha shprehet se...

Shemben pa rezistencë tre objekte tek “Shqiponja” (film)

Ka filluar që në orët e para të mëngjesit aksioni i IKMT-së për prishjen e banesave dhe bizneseve në Unazën e Re. Objektet që...

Edi Rama puth në ballë Pëllumb Salillarin, (fiton miliona euro tendera) për një shtëpi të ndërtuar pas tërmetit (film)

Anxhela dhe Martini ju gëzuan dje shtëpisë së re, çelësat e së cilës ua dorëzoi me dorën e tij kryeministri Rama, pasi banesa e...

OSHEE: Ja zonat ku do ketë ndërprerje të energjisë në kryeqytet në datat 18 dhe 19 Dhjetor

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, ka njoftuar se në datën 18 dhe 19 dhjetor do të stakohet energjia në disa zona në Tiranë. OSHEE...

Banorët e Unazës së Re dhe Aleanca për Teatrin : Gati të strehojmë 200 persona

Megjithëse beteja e tyre me qeverinë është e hapur, banorët e Unazës së Re kanë ndërmarrë një nismë të jashtëzakonshme në ndihmë të të prekurve...

Ambasadorin Borchard e përzënë nga Presidenca. Nuk lejohet të hyjë me delegacionin e OSBE-së

Delegacioni i OSBE-së në Shqipëri ka mbërritur në ambientet e Presidencës, por ambasadori Borchardt është kthyer mbrapsht. Më parë Presidenti Ilir Meta i dërgoi një...

Latest news

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...
- Advertisement -