Bejruti s’gjen qetësi/ Protesta të dhunshme dhe përleshje me policinë: Është koha të shpërthejmë (film)

Duhet të lëçisni

Gjiknuri flet për “çunat Problematikë”: S’më bën përshtypje fare, politikani duhet të mësohet me këto!

  Ish-ministri Damian Gjiknuri foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, lidhur me akuzat mbi “çunat problematikë”. E pyetur nga moderatorja Nisida Tufa nëse e bezdis...

Pas kthimit nga plazhi, Yuri Kim do dënojë këto akte barbare

Protestoni, se druri ka dalë nga xheneti.

Erdhën në këmbë nga Greqia, vajza nga Afganistani shpërthen në lot: S’dua para e as ushqim… (film)

Policia ka kapur sot 6 refugjatë afganë në hyrje të qytetit të Pogradecit, në zonën e quajtur “Enkelana”. Mes tyre 3 të rritur dhe...

Koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës

Denis Matoshi alias Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kartelin shqiptar më...

Mijëra libanezë të zemëruar nga udhëqesëit e tyre kanë dalë në rrugë, pas shpërthimit në Bejrut që i mori jetën të paktën 154 personave.

Mediat e huaja bëjnë me dije se protestuesit janë përleshur me policinë, ndërsa këta të fundit i janë përgjigjur duke hedhur gaz lotsjellës.

Dy ministra janë përpjekur të vizitojnë lagjet e dëmtuara nga shpërthimi, por protestuesit nuk i kanë lënë të afrohen.

“Pas tre ditësh pastrimi, heqje rrënojash është koha ta lëmë zemërimin tonë të shpërthejë dhe t’i ndëshkojë ata që nuk mbajnë përgjegjësi për këtë tragjedi”, është shprehur një nga protestuesit.

Nga shpërthimi i madh në Bejrut kanë humbur jetën 154 persona, kanë mbetur të plagosur 5.000 persona, ndërsa janë lënë të pastrehë rreth 300.000 të tjerë.

Qeveria i ka premtuar se do t’i gjejë përgjgjësit, por protestuesit janë shprehur se nuk kanë aspak besim tek fjalët e tyre.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Gjiknuri flet për “çunat Problematikë”: S’më bën përshtypje fare, politikani duhet të mësohet me këto!

  Ish-ministri Damian Gjiknuri foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, lidhur me akuzat mbi “çunat problematikë”. E pyetur nga moderatorja Nisida Tufa nëse e bezdis...

Pas kthimit nga plazhi, Yuri Kim do dënojë këto akte barbare

Protestoni, se druri ka dalë nga xheneti.

Erdhën në këmbë nga Greqia, vajza nga Afganistani shpërthen në lot: S’dua para e as ushqim… (film)

Policia ka kapur sot 6 refugjatë afganë në hyrje të qytetit të Pogradecit, në zonën e quajtur “Enkelana”. Mes tyre 3 të rritur dhe...

Koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës

Denis Matoshi alias Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kartelin shqiptar më...

Konflikti Greqi-Turqi, Mike Pompeo vizitë dy ditore në Athinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të vizitojë Athinën në datat 25-27 shtator. Pompeo do të zhvillojë një takim me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis ku...