- Advertisement -

TAG

Bejrut

Bejruti s’gjen qetësi/ Protesta të dhunshme dhe përleshje me policinë: Është koha të shpërthejmë (film)

Mijëra libanezë të zemëruar nga udhëqesëit e tyre kanë dalë në rrugë, pas shpërthimit në Bejrut që i mori jetën të paktën 154 personave. Mediat...

Shpërthimi në Bejrut, Erdogan bën deklaratën e fortë: Ka të dhëna që flasin për raketa…

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, bëri deklarata të forta në lidhje me shpërthimin e pak ditëve më parë në Liban, i cili shkaktoi...

Kjo është gropa gjigante që hapi shpërthimi në Bejrut, ishte sa 1/5 e Hiroshimës

Mbi 2,700 ton nitrat amoni shpërthyen ditën e djeshme në portin e Bejrutit, kryeqytetit të Libanit, duke lënë dhjetra të vdekur e mijëra të...

U tha se mund të ishte qëlluar me raketë, reagon qeveria izraelite dhe Hezbollah për shpërthimin në Bejrut

Shpërthimi që tronditi sot Bejrutin në Liban ishte tepër i fuqishëm, duke ngjallur dyshimet te qytetarët se nuk bëhej fjalë për shpërthim industrial. Zërat qarkulluan...

Latest news

Ministri i Shëndetësisë njofton masat e reja në Kosovë: Të moshuarit dalin me orar të kufizuar

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj,  ka bërë publike masat e reja të marra për mbrojtjen nga COVID-19 në Kosovë. Me masat e reja,...

Basha: Në 24 orë kam parë sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor

Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh sot se në 24 orët e fundit e ka parë nga afër se sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor,...

Ish-deputeti i PD: Fieri pa tamponë, ja realiteti që Rama dhe Manastirliu duan ta fshehin

Ish-deputeti demokrat, Luan Baçi, denoncoi nga Fieri mungesën e tamponëve dhe të mjekimit për pacientët e infektuar me koronavirus. Ish-deputei konfirmoi se gjendja në Fier...

Vala e dytë e Covid-19/ Shifra dhe fakte, çfarë po ndodh në të gjithë Europën

Bllokimet, ora policore dhe  kufizimet rajonale po vendosen në të gjithë Europën për të luftuar një rritje të rasteve të koronavirusit,raporton euronews. Çfarë po ndodh...

Shtimi i rasteve me Covid-19, Mitsotakis njofton masat e reja në Greqi

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis ka njoftuar këtë paraditet masat e reja të pandemisë në vend. Në një konferencë për shtyp, kreu i qeverisë ka...
- Advertisement -