- Advertisement -

TAG

Shperthimi

Bejruti s’gjen qetësi/ Protesta të dhunshme dhe përleshje me policinë: Është koha të shpërthejmë (film)

Mijëra libanezë të zemëruar nga udhëqesëit e tyre kanë dalë në rrugë, pas shpërthimit në Bejrut që i mori jetën të paktën 154 personave. Mediat...

Kjo është gropa gjigante që hapi shpërthimi në Bejrut, ishte sa 1/5 e Hiroshimës

Mbi 2,700 ton nitrat amoni shpërthyen ditën e djeshme në portin e Bejrutit, kryeqytetit të Libanit, duke lënë dhjetra të vdekur e mijëra të...

U tha se mund të ishte qëlluar me raketë, reagon qeveria izraelite dhe Hezbollah për shpërthimin në Bejrut

Shpërthimi që tronditi sot Bejrutin në Liban ishte tepër i fuqishëm, duke ngjallur dyshimet te qytetarët se nuk bëhej fjalë për shpërthim industrial. Zërat qarkulluan...

Del raporti: Ja si ndodhi shpërthimi i frikshëm ne ish-bllok (detajet)

Shpërthimi në argjendarinë në ish-bllok ka ndodhur për shkak të rrjedhjes së gazit dhe pakujdesisë. Ky është rezultati paraprak i grupit hetimor, i cili...

Shpërthimi në Rusi, numri i viktimave shkon në 39

Numri i të vdekurve nga shpërthimi i tubacioneve të gazit në një bllok apartamentesh në Rusi, përgjatë ditëve të Vitit të Ri ka arritur...

Miniera e Bulqizës i merr jetën minatorit 37-vjeçar

Miniera e Bulqizës po shndërrohet një një "varrezë minatorësh". Një tjetër minator ka humbur jetën pasditen e kësaj të shtune në minierën e Bulqizës. 37-vjeçari...

Shpërthimi në zyrën elektorale të LSI/ Lefter Koka: E kanë bërë policët e Rilindjes

Pas shpërthimit më lëndë plasëse para zyrës elektorale të LSI në Durrës, ka reaguar ministri i LSI, Lefter Koka ku u shpreh se këtë...

Shpërthimi në rafinerinë e naftës në Ballsh, ISHTI: Nuk u respektuan rregullat teknike

Inspektorati Shtetëror Teknik ka reaguar për ngjarjen e mbrëmshe në Ballsh, duke u shprehur se shkaku i shpërthimit të impiantit të përpunimit të naftës...

Latest news

Aksident i trefishtë në Lezhë, automjeti me shpejtësi del nga rruga dhe përmbyset

Një aksident i trefishë ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Balldre-Lezhë. Mësohet se 3 automjete janë përplasur me njëri-tjetrin por fatmirësisht nuk ka...

Tre të vdekur dhe 197 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.018 mostra të marra nga...

Reforma në drejtësi e Yuri Kim nga shitës patatinash te drejtoresha e shkarkuar për trafik. Kjo është BKH e Edi Ramës!

Kandidatët e zgjedhur për të qenë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kanë profesione të larmishme. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar listën me emrat e...

Komuniteti i gazetarëve solidaritet me zëdhënësin e Metës: Tedi Blushi gazetar e qytetar model, stop sulmeve ndaj tij

Komuniteti i gazetarëve është solidarizuar me zëdhënësin e Presidentit, Ilir Meta, Tedi Blushi, ndaj deklaratave të Këshilltarit për Mediat në Kryeministri, Endri Fuga. Përmes një...

Takimi drithërues i Endri Dumanit me nënën e tij, për herë të parë pas 7 vitesh (film)

Momente drithëruese, janë ato të takimit të Endri Dumanit me nënën dhe dajen e tij, për herë të parë pas 7 vitesh. Endri shihet...
- Advertisement -