- Advertisement -

TAG

fushate

Bleona Qereti do të këndojë sot për republikanët në tubimin e Mike Pence

Këngëtarja shqiptare, Bleona Qereti e cila punon dhe jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës prej vitesh, mësohet se do të këndojë ditën e...

Basha: Nuk kemi hequr dorë nga zgjedhjet e parakohshme. Votimi elektronik prioritet i PD-së

“Po të dëgjoj” është fushata më e re e ndërmarrë nga kreu i PD, Lulzim Basha. Këtë pasdite nga zyra e tij, Basha i...

Universitetet publike në fushatë, Shahini: Më 8 maj zgjedhjet për drejtuesit e rinj

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini përmes një prononcimi për mediat, njoftoi se më 8 maj, universitet publike do të zgjedhin drejtuesit e rinj. Ajo u...

Barcaletat me gjirokastritë të “sulltanit” bëjnë me qesh vetëm Gaz Pajën (film)

Kryeministri Edi Rama bën fushatë me barcaleta për gjirokastritët, kurse shakatori Gaz Paja ia mbështet me rrëfenja me pullë të kuqe. Por, duket se barcaletat...

Rama u drejtohet kuksianëve në Londër: A ia vlen ta humbasësh Anglinë për partinë?

Në kuadër të fushatës zgjedhore të PS-së, kryeministri Edi Rama ndodhet në qytetin e Kukësit ku po mban një takim elektoral. Gjatë fjalës së tij,...

Mbështetësit e opozitës bllokojnë autostradën Lezhë-Shkodër, përplasen me FNSH dhe forcat RENEA (film)

Mbështetës të opozitës janë ngritur në protestë pak momente më parë në rrugën Shkodër-Lezhë. Nën thirrjet “Rama ik”, “Rama mafioz” protestuesit kanë bllokuar autostradën në...

Rama prezanton kandidatin e Lezhës, në miting vetëm administrata (foto)

Edi Rama ka prezantuar në Lezhë, kandidatin për kryetar bashkie, ish deputetin Pjerin Ndreu. Edhe pse në transmetimet live të mazhorancës shfaqej një pjesëmarrje e...

Mblidhen kryebashkiakët dhe kandidatët për Bashki/ Rama: Fushatë intensive si kurrë më parë

Kreu i qeverisë Edi Rama ka mbledhur sot në një takim 61 kandidatët e PS-së për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit. Rama tha se më...

Ministrja Gjonaj kthen në Parlament ligjin për amnistinë: Presim ndikimin që mund të ketë në fushatë

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka konfirmuar se së shpejti, ligji për amnistinë  do të kthehet në parlament për t'u votuar nga opozita e...

Fushatë e turpshme ndaj PDIU-së dhe Shoqatës “Çamëria”

Nga Servo Mehmeti Të zëna me “presh në duar” një pjesë e portaleve dhe mediave online të paguara me fonde sekrete nga shteti grek për...

Latest news

Depozitat rriten edhe në tetor, shqiptarët shtojnë mbi 300 milionë euro kursime gjatë pandemisë

Depozitat kanë vijuar tendencën e rritjes së qëndrueshme edhe në tetor, ndonëse në ritme më të ulëta në krahasim me dy muajt e mëparshëm,...

“Çfarë nderi i qarkut është ky?”/ Ja çfarë argumentash përdor Safet Gjici, që i heq titullin Veton Surroit (film)

Këshilli i Qarkut të Kukësit, vendosi t’i heqë titullin qytetar nderi, Veton Surroit, me argumentin se ky i fundit ka patur qëndrime kundër UÇK-së. Kryetari...

Parashikimi fatzi i shkrimtarit në vitin 1996: Edi Rama me zgjuarsinë dhe pabesinë që e karakterizon do të jetë gjatë i pranishëm në jetën...

(Botuar më 21 janar 1996 në suplementin “AKS” të gazetës “Koha Jonë”)* (Pjesë nga intervista e Ylljet Aliçkës) Dhe së fundi një pyetje jashtë teme, por...

Festa e Pavarësisë në kohë pandemie, Rama e nis ditën me fjalët e Ismail Qemalit

28 nëntori i 2020 shënon edhe 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit. Këtë vit Festa e Flamurit këtë vit do të festohet në kushte pandemie,...
- Advertisement -