- Advertisement -

TAG

FMN

FMN: Shqipëria dhe Kosova me numrin më të ulët të “borxhlinjve” në rajon

Për shqiptarët, në vite borxhi është konsideruar si barrë dhe ata tentojnë ta shmangin. Këtë e vërtetojnë edhe statistikat zyrtare të FMN-së, ku Shqipëria...

A ka flluskë në ndërtim?

Nga Klodian Tomorri A ka flluskë në ndërtim? Po qarkullon një tezë sikur Shqipëria po përballet me një flluskë në ndërtim. Më poshtë është pesha e ndërtimit...

Ministri gjerman Schauble: FMN nuk do të japë më kredi për Greqinë

Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk do të marrë më pjesë në një program shpëtimi për Greqinë. Në një intervistë për të përditshmen greke “Ta Nea” ministri...

Rezerva, 2.9 mld euro. BSH, 1.8 mld euro për qeveritë e huaja 01/05/2017

Shqipëria ka rreth 3 miliardë euro rezerva ndërkombëtare në valutë të huaj. Sipas Bankës së Shqipërisë, krahasuar me një vit më parë, rezerva valutore...

FMN:  Shqipëria asnjë progres, të ardhurat për frymë njësoj si 10 vite më pare

Në vitin 2016 të ardhurat për frymë ishin 4 200 dollarë. Shqipëria renditet kështu në vendin e 106 në botë nga 190 shtete që...

FMN paralajmëron: Plakja e popullsisë do të frenojë rritjen ekonomike, si preket Shqipëria

Rënia e normave të lindshmërisë në Shqipëri nga 2.3 fëmijë për grua në 2001 në 1.7 fëmijë për grua më 2015 dhe emigracioni masiv...

Paris/ Shpërthen një zarf bombë në zyrat e FMN-së

Një zarf bombë ka shpërthyer në zyrat e Fondit Monetar Ndërkombëtar , në Paris. Nga të dhënat e para bëhet e ditur se nga...

Ahmetaj: Marrëveshja e re me FMN nga qeveria ‘Rama 2’

Ministri i Financave Arben Ahmetaj tha se marrëdhënia e mëtejshme me FMN do të përcaktohet nga Qeveria Rama 2. Ahmetaj theksoi se Fondi Monetar Ndërkombëtar do të...

Drafti i ri: Ja si do bëhet falja fiskale e detyrimeve dhe gjobave

Ministri i financave Arben Ahmetaj ka sqaruar sot se cilat do të jenë subjektet që do të përfitojnë nga falja fiskale, drafti i të...

Debate të forta në Kuvend mes Berishës dhe Ahmetaj për rritjen e pagave

Debate të shumta janë zhvilluar sot në Kuvend mes ish- Kryeministrit Sali Berisha dhe Ministrit të financave Arben Ahmetaj, lidhur me marrëveshjen me FMN...

Latest news

Tërmeti u prishi shtëpinë, çifti i të moshuarve në Kurbin: Asnjë ndihmë

Çifti i të moshuarve Fran dhe Bardhe Krosi nga fshati Bushnesh, një zonë që ndan Kurbinin me Krujën, që nga tërmeti i 26 nëntorit...

DW: Fundi i rehatisë gjermane në krizën e koronavirusit

Sa herë e kemi shkruar këtë fjali në muajt e shkuar? Në raportime, opinione, intervista? Që Gjermania krahasimisht e ka kaluar mirë periudhën e...

Arrestimi i Haradinajt para emisionit, gazetari rrëfen telefonatën e fundit: Në Kosovë priten zgjedhje

Kryredaktori i T7 Arsim Lani po priste në studion nënkryetarin e veteranëve të Luftës Nasim Haradinaj i cili u arrestua në dyert e televizionit...

Akuzohet për marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritur, arrestohet 35 vjeçari në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 35 vjeçar të shpallur në kërkim për veprën penale marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura. Sipas policisë shtetasi...

“Muzikantët 8 muaj pa punë”, revoltohet Elton Deda: Jemi drejt falimentimit, mbështetja është zero

Kantautori i njohur Elton Deda ka reaguar sërish pasi shprehur shqetësimin për veten dhe gjithë kolegët e tij në muzikë, duke theksuar se tashmë...
- Advertisement -