- Advertisement -

TAG

FMN

FMN: Borxhi i real i Shqipërisë 69.9% e PBB-së më 2018, po shterojnë mjetet për uljen e tij

Teksa borxhi publik nuk po ulet dhe detyrimet e prapambetura po shtohen, qeveria shqiptare duket se nuk ka më mjete për të përmirësuar situatën....

Shifrat e FMN: Shqipëria e fundit në Europë për të ardhurat për frymë

Dy shtetet shqipfolëse, Shqipëria dhe Kosova renditen të fundit në Europë (pa përfshirë vendet e ish Bashkimit Sovjetik) për të ardhurat për frymë, sipas...

PPP-të e Ramës/ FMN: Shqipëria rrezikon krizën greke

Qeveria ka angazhuar deri më tani katër projekte nga paketa “1 miliard” në formën e koncesioneve me Partneritet Publik-Privat me vlerë 86 miliardë lekë,...

Vasili: Qeveria bëhet njësh me oligarkët dhe i del hapur kundër FMN për PPP-të

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas vlerësimit të misionit të FMN-së për Monitorimin e post-programit për ekonominë në Shqipëri. Përmes...

FMN: Shqipëria rritje të shpejtë ekonomie, por mund të mos zgjasë shumë

Një mision i FMN, nën drejtimin e zonjës Anita Tuladhar, vizitoi Tiranën gjatë periudhës 7-20 mars 2018, për të zhvilluar diskutimet e Monitorimit të...

Vasili thirrje prokurorisë: Vetting koncesioneve, po rrënojnë ekonominë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i bëri thirrje prokurorisë që të bëjë vettingun e koncesioneve që sipas tij po rrënojnë ekonominë...

FMN: Shqipëria, me infrastrukturën më të dobët në Ballkan

Vendet e Ballkanit Perëndimor mbeten dukshëm larg standardeve që ofron Bashkimi Europian lidhur me infrastrukturën. Nuk bëhet fjalë për një autostradë apo një aeroport...

Ekonomia shqiptare si mollë e kuqe, nga jashtë e bukur, por nga brenda me krimba

Ekonomia shqiptare në vitin 2018 i ngjan një molle të kuqe, që nga jashtë duket e bukur, por nga brenda krimbat po e bëjnë...

“TVSH për të gjithë”, FMN kundër qeverisë

Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk është dakord me vendimin e qeverisë për të futur biznesin e vogël në skemën e TVSH-së. Mësohet se gjatë diskutimeve me...

Qeveria po planifikon të rikthejë taksën e biznesit të vogël?!

Ministria e Financave, në paketën fiskale të vitit 2018 po merr në konsideratë që të rivendosë taksën për biznesin e vogël, në kufirin e...

Latest news

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Gjendet një granatë pranë banesës së ish-komandantit të FNSH-së në Laprakë

Një granatë është gjendur pranë banesës së një ish-komandanti të FNSH-së në Laprakë. Granata është gjetur pranë murit të një banese në rrugën Dritan Hoxha...

Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari shqiptar në mes të Selanikut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Nikopolis, në Selanik. Bëhet me dije se rreth orës 19:00 një burrë iu...

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve konfirmon: Koronavirusi mund të shpërndahet edhe nga ajri

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve kanë pranuar për herë të parë që koronavirusi mund të shpërndahet edhe përmes ajrit. Më parë kjo agjenci kishte...

700 mijë euro kanabis nga Spanja në Greqi, shqiptari kapet kur po e dorëzonte

Një 63-vjeçar grek dhe një 29-vjeçar shqiptar u arrestuan dje në mesditë nga oficerët e policisë së Atikës, si anëtarë të një organizate kriminale...
- Advertisement -